reklama 

Dobří andělé podpořili desítky dětí a rodičů na Trutnovsku

14.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 656

Když rodinu zasáhne vážné onemocnění, dopadne jeho tíha na každého z jejích členů. Proto Nadace Dobrý anděl dlouhodobě podporuje rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina nebo jiné vážné onemocnění. Tato nadace na Trutnovsku už podpořila 160 dětí a 141 rodičů ze 76 rodin.

Dobří andělé podpořili desítky dětí a rodičů na Trutnovsku

Dobří andělé jim pravidelnými finančními příspěvky pomáhají překlenout těžké životní období a jak tvrdí, pomáhat je potřeba i nadále. „Kromě výdajů spojených s léčbou či rehabilitací pacienta se rodiny snaží z příspěvků zmírnit dopad vážného onemocnění také na sourozence,“ vysvětluje Šárka Procházková, ředitelka nadace.

I když podle ní peníze nikdy nevynahradí čas rodiče věnovaný dítěti, nemusí se například vzdát oblíbeného kroužku nebo mohou vyrazit s kamarády v létě na tábor či školní výlet. Za necelých osm let existence nadace podpořili Dobří andělé na Trutnovsku desítky dětí. Počet nových žádostí o pomoc ale stále roste.

„Kromě rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, podporujeme každý měsíc také rodiny s dětmi s nejrůznějšími vážnými onemocněními či kombinovanými postiženími. Pomoc je v těchto případech dlouhodobá, často v řádu let,“ doplňuje Procházková.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Andrea Sovová, archiv Nadace Dobrý anděl

 

 

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama