reklama 

I nepolíbení jógou jsou vítáni. Festival, který je pro každého

11.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 778

Jóga je cesta, jak poznat sám sebe a získat tělesné a duševní zdraví. Jóga je práce s energií. Jóga je způsob myšlení a jednání. Jóga je styl života. Jóga je zábava... A co je jóga pro vás? Že to ještě nevíte? No, tak tuto sobotu 15. června zavítejte na první ročník jógového festivalu v Trutnově - YogFest Hor a třeba to zjistíte. Jóga je totiž také cvičení pro každého, tak si přijďte vyzkoušet jógu na vlastní kůži či poslechnout přednášky.

I nepolíbení jógou jsou vítáni. Festival, který je pro každého

„Měla by to být taková všeobecná oslava jógy,“ vystihla organizátorka Ilona Limberská stručně akci, jejíž hlavní část se bude odehrávat ve Společenském centru Uffo. S myšlenkou uspořádat festival si pohrávala poslední tři roky, kdy sama začala jezdit po festivalech a říkala si, že něco takového by si zasloužil i Trutnov. „Ale zrálo ve mně, jakým způsobem to uchopit, protože jsem to chtěla udělat jinak než ostatní,“ naznačila.

Majitelka trutnovského studia Sádhana yoga na Krakonošově náměstí se rozhodla zaměřit pozornost na lidi, kteří jsou jógou nepolíbení a na skupiny lidí, kteří na festivalech nemají prostor. Jako jsou jóga pro seniory, pro těhotné, pro teenagery i pro děti. „Program bude pestrý a je sestaven pro každého bez rozdílu věku a schopností. Hlavním cílem je oslovit lidi, kteří mají z jógy obavy, anebo si myslí, že takový festival není pro ně,“ prohlásila Ilona Limberská.

Lekce pro tyto návštěvníky YogFestu Hor se uskuteční ve studiu Sádhany, kde je menší prostor a kde pocítí komfort většího soukromí. Uffo nabídne jogínkám a jogínům masovější lekce a více fyzické, přičemž každá bude věnována jinému stylu, aby si lidé vyzkoušeli, že existují různé druhy jógy a našli si tu svoji. „Rozhodně velmi zajímavá bude lekce o dýchání s Daliborem Štědronským, kterého znám, takže vím, že to bude podané vtipnou formou,“ upozornila pořadatelka s tím, že dech je základ jógy. Také ostatní instruktory zná Ilona Limberská osobně, jelikož chodí na jejich lekce. „V republice jsou to jedni z nejlepších instruktorů,“ sdělila k festivalové sestavě profesionálních učitelů jógy.

V Trutnově se však objeví i originální a zkušení řečníci, protože součástí programu jsou také přednášky, které budou probíhat v menším sále v prvním patře. „A budou fakt zajímavé a nebudou jen o józe, ale spíš se budou týkat přístupu k životu,“ prozradila Limberská. Z programu vypíchla přednášku Krkavčí matky Veroniky Hurdové, což je žena, která přišla o manžela ve chvíli, kdy byla těhotná a čekala třetí dítě. A musela poté svůj život nějakým způsobem uchopit, aby se dokázala se vším vyrovnat a žít dál.

Na festivalu nebude chybět ani výborná vegetariánská strava, bezobalový prodej pochutin, stánky s jógovým oblečením a pomůckami, obchod s knihami a ajurvédou, malování hennou, výrobky ze dřeva a svou činnost tam představí i Oblastní charita Trutnov. YogFest Hor myslí totiž i na dobročinnost. Z každé zakoupené vstupenky poputuje pět procent jako příspěvek na profesionální dávkovač léků pro umírající, aby mohli důstojně zemřít v domácím prostředí.

„Ten, kdo si zakoupí vstupenku, může se na festivalu pohybovat kdekoliv bude chtít. A bude záležet jen na něm, co si z programu vybere,“ sdělila Ilona Limberská. Vstupenky jsou stále k dispozici, když ke každé vstupence je jógová podložka na cvičení zdarma. O zajímavou tečku za festivalem se postará koncert indické hudby, na který si můžete koupit lístek i zvlášť.

Ještě před muzikálním závěrem festivalu však dojde k rozprášení jantry, která se bude po celý den vysypávat barevným pískem v prvním patře. „Každý si tam může přijít vysypat část obrazce, který pak na konci vezmeme a rozprášíme jako symbol toho, že veškerá ta připoutanost k něčemu je pomíjivá,“ uzavřela trutnovská instruktorka, která program v Uffu zahájí ranním blokem Pro nedočkavé od 8 do 8.45 hodin. Oficiální začátek YogFestu Hor je v 10 hodin.

VÝHERKYNĚ VSTUPENKY

Na našem webu se uskutečnila soutěž o vstupenky na YogFest. Jednou z vítězek se stala Zuzana Šubrtová.

Více informací o festivalu získáte na stránkách www.yogfesthor.cz.

Program festivalu

Hlavní sál Uffo
8:00 - 8:45 Pro nedočkavé (Ilona Limberská)
10:00 Oficiální úvod
10:15 - 11:15 Ashtanga (Anna Plošková)
11:30 - 12:30 Iyengar (Jana Chadimová)
12:45 - 13:45 Prana Flow Yoga (Markéta Faustová)
14:00 - 15:00 Hatha (Michal Rauer)
15:15 - 16:30 Yin (Lenka Václavová)
16:45 - 18:00 Vědomé dýchání & ásany (Dalibor Štědroňský)
18:15 - 19:30 Relaxace (Yogi Sat Nath)
19:45 Rozprášení Ganéši
20:00 - 21:30 Koncert indické hudby (duo Jan & Jakub Dvořákovi)

Přednášky Uffo
10:15 - 11:45 Po stopách jógy (David Dostál)
12:00 - 13:00 Balancování na ostří žiletky (Libor Dušek)
13:00 - 14:30 Nath vidya: Ovládání mysli a emocionálního otroctví (Yogi Sat Nath)
14:30 - 15:15 Péče o poraněná zvířata v KRNAPu (Ondřejka Bachtíková)
15:15 - 16:15 Ásány pod povrchem (David Dostál)
16:15 - 18:15 Vraťme smrt zpět do života (Krkavčí matka)
18:15 - 19:15 Kirtan (Robert Holman)

Sádhana Yoga Studio
6:45 - 7:45 Meditace (ranní příchod v tichu, Yogi Sat Nath)
10:00 - 10:45 Děti 4 - 6 let (Lenka Růžičková)
11:00 - 11:45 Děti 7 - 11 let (Lenka Růžičková)
12:00 - 13:15 Těhotenská jóga (Lenka Štědroňská)
13:30 - 14:30 Senioři (Michaela Plchová)
14:45 - 15:45 Teenageři (Lenka Růžičková)
16:00 - 17:00 Anusara (Tereza Kertezs)

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Pavlina Martin Photography

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama