reklama 

„Komenda“ oslaví šedesátiny, program školy zpestří atraktivní žákovský Cup Song

18.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1355

/VIDEO/ Šedesát let existence Základní školy Komenského. To už si zaslouží pořádné oslavy, které vyvrcholí pestrým programem ve čtvrtek v areálu této vzdělávací instituce. Prologem k tomu už bylo nedávné odhalení velkoformátové fotografie ve foyer školy, kde trutnovský fotograf Ctibor Košťál zvěčnil 737 žáků a 60 dospělých. Velkou atrakcí, která oslavy nemine, je tak zvaný Cup Song žáků školy.

„Komenda“ oslaví šedesátiny, program školy zpestří atraktivní žákovský Cup Song

V předpremiéře ji mohli obyvatelé města vidět na Krakonošově náměstí, kde si ji školáci vyzkoušeli nanečisto. Cup Song považuje za hlavní masovou událost oslav ředitel školy Petr Horčička. „Děti pomocí kelímků a písničky společně do rytmu klepou kelímky o sebe. Bude to dělat celá škola,“ prozradil její ředitel.

Dnes také do školy zavítají bývalí ředitelé a kantoři, kteří se zúčastní improvizovaného vyučování s žáky, tedy Kantoři aneb Legendy se vrací. Nebude mezi nimi chybět starosta města Ivan Adamec, dále současní ředitelé vzdělávacích institucí v Trutnově Roman Hásek, Jiří Paták a kantor Zdeněk Švarc, všichni odučí jednu hodinu. Starosta navíc bude míst besedu se školáky.

Hlavní program však vypukne ve čtvrtek odpoledne. Kromě zmíněného Cup Songu budou na zahradě předvedeny ukázky činností našich dětí, které připraví i občerstvení. Nebudou chybět ani ukázky volnočasových aktivit nebo přehlídky divadelních, hudebních a jiných vystoupení. „Je toho moc a nejde to do detailu popsat. Každý návštěvník si ale může vybrat to, co ho bude zajímat,“ řekl ředitel.

 

Večer bude zakončen koncertem kapely tří mladých kluků, kteří už jednou s úspěchem bavili celou školu, která bude po celou dobu otevřená a lze si ji projít. Připraveny budou také ukázky školních kronik, které si mohou pamětníci prohlédnout u kávy. „Jsme v očekávání a nevíme, kolik lidí nás navštíví. Připravujeme se na to minimálně půl roku,“ dodal Horčička.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama