reklama 

Kraj podpoří činnost Centra duševního zdraví v Trutnově

14.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 578

Postupné rozšiřování zdravotních a sociálních služeb v přirozeném prostředí pro pacienta, včasné odhalení potíží jednotlivých osob s vážným duševním onemocněním dříve, než bude nutná hospitalizace. To jsou cíle pilotního projektu Centra duševního zdraví RIAPS v Trutnově. Ten byl nyní podpořen radou Královéhradeckého kraje.

Kraj podpoří činnost Centra duševního zdraví v Trutnově

Tak tomuto účelu schválila částku 7,5 milionu korun. Peníze kraj uvolní průběžně v závislosti na potřebách příspěvkové organizace Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov. Projekt podpořilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky dotací ve výši 14 milionů korun. Kraj si touto podporou slibuje lepší spolupráci mezi sociálními službami a zdravotní péčí.

Chce rovněž psychiatrické pacienty udržovat v takovém stavu, aby se předešlo jejich pobytu v psychiatrických léčebnách, nebo se alespoň zkrátila doba jejich pobytu v zařízeních a tím se zvýšila kvalita jejich života. Také zdravotníci i sociální pracovníci budou nadále vzděláváni, čímž dojde k rozvoji jejich odborných znalostí a dovedností.

V souvislosti s rozšiřováním zdravotních a sociálních služeb vyrůstá nyní v Trutnově Na Nivách nové zázemí Centra duševního zdraví za více než 55,5 milionu korun (na horním snímku). K jeho dokončení by mělo dojít v srpnu 2020. Předpoklad zahájení plného provozu je stanoveno k 1. lednu 2021. Tento projekt je realizován z devadesáti procent za finanční podpory Evropské unie a Královéhradeckého kraje.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama