reklama 

Krkonošská hra: Co vydaly hlubiny země

20.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 423

Počínaje prvním květnem zahájil spolek Rýbrcoul - duch hor netradiční hru Co vydaly hlubiny země. Jaká je to hra? Poznávací, vycházková, sběratelská, rodinná a na pokračování. Za všemi těmito přívlastky se skrývá podstata hry, vysvětlíme si je tedy od konce.

Krkonošská hra: Co vydaly hlubiny země

Na pokračování...

Hra bude pokračovat i v příštím roce a pak dalším a dalším, co budou síly členům spolku stačit. Letošní téma je historie těžby zlata, kovů a uhlí v Krkonoších. I toto jediné téma je však hodně obsáhlé. Proto je dolování rozděleno do tří částí a každá z nich je spojena s místem, významným pro těžbu dané komodity, s vlastním historickým příběhem a jednou z bájných lesních bytostí.

Rodinná...

Informace, zážitky a výhra jsou určené pro děti i dospělé. Každý si odnese to své, přiměřeně k věku.

Sběratelská...

Výhrou jsou mince. A ne ledajaké. Spolek nechal vytvořit mince s lesními a horskými bytostmi od výtvarnice Pauliny Skavové. Letos je vyražena postava Rýbrcoula, víly a permoníka, v příštím roce čeká na sběratele jezinka, hejkal, větřice a mniška. Aby toho nebylo málo, každá z bytostí je ražena do čtyř rozdílných kovů. Takže budou sloužit nejen jako pozoruhodná sbírka, ale také jako hrací kameny k deskové hře, která vyjde napřesrok.

Vycházková...

Aby účastníci získali celou sérii mincí, budou muset vyrazit na procházku. Protože odpovědi na otázky nenajdou na internetu, ale právě a jenom na místech hry. Nejde však o turistiku, jsou připraveny tři krátké, ale zajímavé okruhy, které se dají projít za dvě hodiny. Takže se při troše šikovnosti dá celá hra zvládnout v jediném dni. Ale to by byla škoda, vedle otázek jsou připraveny i tipy na zajímavosti, které se dají v dané lokalitě navštívit mimo hrací plán.

Poznávací...

Účastníci se dostanou na ne příliš známá místa, okolo kterých třeba chodili, aniž by tušili jejich význam. Dozvědí se mnohé o historii hor, o našich předcích. Ovšem, že zdaleka ne vše. Ale třeba se u někoho probudí zájem a zvědavost a začne pátrat dál, už jen pro vlastní potěšení. To je hlavním cílem autorů hry.

A jak na to?

Vyzvednete si Odpovědník - list s otázkami a veškerými informacemi. K němu dostanete i první minci - měděnou. Vyrazíte na procházku, dozvíte se, zapíšete odpovědi. Vrátíte vyplněný Odpovědník. Dostanete zbývající mince do série (zlatou, stříbrnou a bronzovou). To vše třikrát, nebo také najednou, jak se kdo rozhodne. A ke každému dílu vycházejí také noviny Stopy z mlhy - příběhy, informace o historii těžby, pohádky.

Přihlašovací a výdejní místa Odpovědníků, mincí, novin:

Informační a turistické centrum Trutnov, Krakonošovo náměstí, Trutnov

Areál Mladé Buky, pokladna bobová dráha Kalná Voda 7, Mladé Buky

Rekreační areál Dolce recepce Oblanov 37, Trutnov

Turistické informační centrum Žacléř Rýchorské náměstí 10, Žacléř

Grand Luxury Hotel Trutnov, recepce Krakonošovo nám. 118, Trutnov

Penzion Family Nový Svět 91, Svoboda nad Úpou

Eben-kování, s.r.o. prodejna Říční ulice 992, Trutnov

Startovné do hry je 150 Kč na každý díl hry.

Petr Vanžura
redakce@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama