reklama 

Oblohu nad letištěm ve Volanově brázdily krásné elegantní stroje

16.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1839

Krásné letní počasí přilákalo včera na letiště v Trutnově – Volanově hojné množství návštěvníků a příznivců letectví. Konal se zde totiž tradiční, čtrnáctý slet ultralehkých letadel zvaný Den s Dračí letkou.

Oblohu nad letištěm ve Volanově brázdily krásné elegantní stroje

Na severozápadní louce malebného údolí Volanovského potoka slouží již dvacátým rokem místní letecké partě hrdě nesoucí jméno Dračí letka. Včera po zahájení výstřelem z děla si tam daly dostaveníčko vyznavači leteckého sportu. Příznivci této nevšední podívané viděli brázdit oblohu například krásné dvouplošníky, repliky stíhaček a další zajímavá letadla.

Kromě toho byla na programu letecká akrobacie, představení legend československého letectví, skupinové létání, výsadky parašutistů nebo také bylo možné využít vyhlídkových letů vrtulníkem.

Neobyčejně živo však bylo rovněž na zemi. Tam tuto událost doprovázely nejen taneční vystoupení, ale i přehlídka vojenských vozidel, automobilových či motocyklových veteránů, ukázka RC leteckých modelů, dětský park zábavy a další rozmanité atrakce.

Dračí letka, pořadatel této vyhledávaní a už tradiční akce, vznikla v roce 1999. „Tehdy skupina trutnovských nadšenců, kteří do té doby létali na letišti ve Dvoře Králové nad Labem, přišla s myšlenkou vybudování vlastního letiště v Trutnově,“ představují své počátky organizátoři. Dnes tvoří areál letiště šest hangárů, klubovna, 450 metrů dlouhá travnatá vzletová a zároveň přistávací dráha. Na severním konci letiště je plocha leteckých modelářů.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama