reklama 

Pivo je boží dar, řekl milovník pěnivého moku a hned nato vypukl 16. Pivofest

8.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2861

/VIDEO/ Slunce svítí, žádné extrémní vedro, prostě ideální počasí na to, dát si venku dobré pivo, které má říz. „Podle mě je pivo boží dar. Miluji ho a budu ho pít do konce svých dnů. Proto jsem tady a budu tady až do finále. Kolik druhů piv ochutnám? Pokusím se ochutnat všechny. Začnu domácím Krakonošem,“ řekl nám Kryštof Michálek z Trutnova. Krátce na to byl na Krakonošově náměstí zahájen 16. Pivofest.

Pivo je boží dar, řekl milovník pěnivého moku a hned nato vypukl 16. Pivofest

Tato oblíbená každoroční událost je zatím na svém začátku a prostor před Starou radnicí, kde stojí pódium pro účinkující, se pomalu, ale jistě zaplňuje. Příznivci pěnivého moku si tentokrát mohou vybrat ze čtrnácti pivovarů. Samozřejmě trutnovští „vlastenci“ nedají dopustit na domácí Krakonoš. „Tak určitě. Je to špička. Hořké pivo, na které nezapomenete. Je to návyková záležitost,“ směje na celé kolo Trutnovan Ondra a jeho kamarádi přikyvují.

Mezitím se na pódiu odehrál první koncert, který obstarala kapela Sunday Jam s charismatickou zpěvačkou. Před pódiem byl sice pouze jeden, ale vytrvalý tanečník. „Hudba je moje vášeň,“ prozradil s tím, že pivo patří také mezi jeho vyhraněné koníčky. Tuto formaci vystřídala kapela Roxette Tribute, která je revivalem světoznámé skupiny. Ale zpět k tomu hlavnímu, proč na náměstí přicházejí další a další návštěvníci. „No přece kvůli pivu,“ nechaly se jednohlasně slyšet Mirka a Veronika z Vrchlabí.

Jak na pódiu zasvěceně uvedla moderátorka Pivofestu Lucie Peterková, je skutečně z čeho vybírat. „Nabídka pivovarů z celé republiky je velká. Některé jsou etablované, jiné zcela nedávno vzniklé. Všichni mají ale stejný zájem: vařit to nejlepší pivo a samozřejmě tím šířit slávu českého pivovarnictví všude, kde o to budou stát. Češi jsou vyhlášenými a stále více poučenějšími pijáky piva, tak je zajímavé sledovat vývojové trendy v této oblasti,“ poznamenala moderátorka.

Češi se skutečně nebojí experimentovat a ochutnávat různými způsoby vařené pivo. „Jezdím na rozmanité pivní slavnosti po celé republice. Navštívil jsem i proslulý Oktoberfest v Mnichově, kde je to už trochu masakr, protože tam není k hnutí. U nás vždycky velmi rád ochutnávám pro mě neznámá piva z malých pivovarů a musím říci, že jsem mnohdy nadšený. Těší mě, že vznikají další a další,“ vysvětlil Mirek Kopřiva z Trutnova a z půllitrového kelímku si zavdal třináctku Trautenberk.

Kromě pití piva, si lze dát v hojnosti dalších stánků něco dobrého na zub. Kdo má rád sport, přijde si na své ve spodní části náměstí, kde vyrostlo hřiště připomínající klasický stolní fotbálek. Figurkami tam mohou být soutěživí účastníci Pivofestu. Jeden tým tvoří šest hráčů. Pokud se turnaj rozjede, bude možné v průběhu odpoledne vyřazovacím způsobem vybojovat pivní odměny a vítězové budou vyhlášeni před jednadvacátou hodinou.

Kdo se chce zvěčnit a zachovat si památku na letošní ročník, je možné v pravém horním rohu náměstí využít služeb stánku s fotobednou. Ten je doplněn spoustou téměř divadelních rekvizit, které může zájemce společně s půllitrem piva využít při focení nebo si nechat vyrobit speciální „placku“ na tričko či na kalhoty. Šestnáctý Pivofest je teprve na začátku. Stejně jako v minulých letech se však očekává velká návštěva pivních „mlasalů“. K tomu jim zahrají třeba takové hvězdné kapely, jako Wohnout či Mig 21.

HUDEBNÍ PROGRAM

 

  • 15.00 World Roxette Tribute
  • 17.30 Wohnout
  • 19.00 Jakub Děkan
  • 21.00 Mig 21
  • 22.30 Flendrs

 

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama