reklama 

Pivofest, oslava pěnivého moku, skončil. Vyvrcholil show hvězdné kapely Mig 21

9.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 4182

/VIDEO/ U akcí, které se konají venku, záleží na počasí. A to naštěstí letošnímu šestnáctému Pivofestu, který se včera konal na Krakonošově náměstí v Trutnově, přálo měrou vrchovatou. Už v poledních hodinách se atmosféra začala zahušťovat a milovníci piva se hrnuli mezi stánky s pěnivými moky.

Pivofest, oslava pěnivého moku, skončil. Vyvrcholil show hvězdné kapely Mig 21

Letos pivo různých značek a síly nabízelo čtrnáct velkých i malých pivovarů, které jsou stále oblíbenější. Samozřejmě vlajkovou lodí trutnovských slavností je domácí pivovar Krakonoš, na který patrioti nedají dopustit. Jeho stánek byl umístěn v levém rohu náměstí a byl stále v obležení. „Začnu Krakonošem a pakt to beru stánek od stánku. Překvapil mě Radegast, s ním se tady moc nesetkáme. Dobré pivo,“ řekl nám Láďa z Trutnova a spěchal před pódium.

Tam probíhal žánrově pestrý hudební program. Na začátku ochutnávky piv se na pódiu před Starou radnicí vystřídaly kapely Sunday Jam a World Roxette Tribute. To už se náměstí hodně zaplnilo a všichni netrpělivě očekávali koncert známé kapely Wohnout. Ta své fanoušky nezklamala a v čele se svým frontmanem, zpěvákem a kytaristou Honzou Homolou předvedla skvělý výkon.

Diváky rovněž pobavil Jakub Děkan, aby se záhy dočkali největší hvězdy letošního Pivofestu. Hurááá! Volali někteří návštěvníci, když na scénu přišla kapela Mig 21 se svým zpěvákem Jiřím Macháčkem. Toto zvolání bylo odkazem na hit této dobře šlapající skupiny, která zahrála všechny své známé „majstrštyky“. „Macháček je fantastický, už se těším na koncert,“ prozradila už odpoledne své hudební preference Markéta Janáčková z Trutnova.

Přes kvalitní hudební program je však Pivofest především o pivu. Konzumenti, kteří na tyto akce chodí, si ho pochvalují a jsou rádi, že se každý rok do Trutnova vrací. „Je fajn jít s partou místo do hospody sem na náměstí a tady ochutnat různé značky. Normálně piju Krakonoš, ale tady si ho nedám. Ochutnávám jen piva z menších pivovarů. Super je Krkonošský medvěd,“ zasnil se Patrik z Trutnova.

Z Hradce Králové přijela partička, která pivo zbožňuje. „Jsme tady popáté a musím konstatovat, že tohle náměstí je ke konání Pivofestu ideální. Hodně lidí tady dělá parádní atmosféru. Co už jsem ochutnal? Začal jsem Chroustem a teď se chystám na Trautenberka. Pak se uvidí. Dnes toho asi bude více,“ směje se Michal Dvořák z Hradce Králové. Pivo včera teklo proudem. Návštěvníci ochutnávali a dobře se bavili až do pozdních večerních hodin.

Sotva letošní ročník skončil, organizátoři Pivofestu už dnes ohlásili, kdy se bude konat příští, sedmnáctý ročník. Tradiční pivní slavnosti v centru Trutnova vypuknou v pravé poledne v sobotu 13. června 2020. „Děkujeme vám za skvělou atmosféru,“ nechali se slyšet pořadatelé, kteří už nyní zvou na další slavnosti piva jako křen.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama