reklama 

Senioři nepatří do starého železa, na polygonu pojedou s dobou

11.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 499

Zajímavou aktivitu v rámci vzdělávacího programu Jedu s dobou připravila pro seniory nad pětašedesát let z Trutnova a okolí Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů. Zájemci si mohou vyzkoušet své dovednosti při řízení automobilu na polygonu v Hradci Králové.

Senioři nepatří do starého železa, na polygonu pojedou s dobou

Tento program má přispět zejména k tomu, aby se senioři zdokonalili v předcházení či řešení krizových situací během řízení automobilu. V Trutnově se do projektu zapojila pečovatelská služba, který zprostředkuje výcvik až pro 200 zájemců. Výcvikové centrum v krajském městě je nově vybudováno na bývalém vojenském letišti. „Nabízíme našim seniorům možnost strávit příjemný den s plně zajištěným občerstvením, kde si mohou zároveň prověřit a zdokonalit své řidičské dovednosti,“ vysvětlil Roman Béla, ředitel Pečovatelské služby Trutnov.

Obsahem vzdělávacího programu je teoretická a praktická část. Teorie je zaměřena na změny v legislativě a bezpečnou jízdu. „V praktické části řidiči poznají svůj vůz s novými technologiemi, které pomáhají řidiči v oblasti prevence vzniku dopravní nehody a je především zaměřena na správné zásady krizového brzdění na různém povrchu vozovky, zvládnutí smyku a manévrování,“ prozradil Béla. 

V případě zájmu stačí, když senioři do konce července telefonicky, e-mailem nebo osobně kontaktují Pečovatelskou službu Trutnov, která vše zařídí a umožní jim tak například, aby se mohli kurzu účastnit společně jako manželský či partnerský pár nebo jako skupina kamarádů a známých v termínu, který jim bude vyhovovat.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: jedusdobou.cz

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama