reklama 

Skauti za tři hodiny vybrali na pomoc dětem přes 10 tisíc korun

5.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 506

I když se 21. ročník sbírky Pomozte dětem na trutnovském Krakonošově náměstí a v jeho blízkosti uskutečnila již ve středu 29. května, výtěžek byl spočítán v úterý. Včera peníze putovaly k adresátům, kteří pracují s ohroženými a znevýhodněnými dětmi. Skauti v doprovodu žlutého kuřete se záchranným kruhem – symbolu sbírky – vybrali 10 519 korun.

Skauti za tři hodiny vybrali na pomoc dětem přes 10 tisíc korun

„Sbírka trvala necelé tři hodiny, tak je to super výsledek,“ řekla Blanka Radiměřská z pořádajícího zdejšího střediska Hraničář. V celé republice se podařilo vybrat více než 10 milionů korun, kterými bude podpořeno 31 neziskových organizací. Ty se starají o děti dlouhodobě nemocné, s kombinovaným postižení, týrané, zneužívané, s poruchami psychického vývoje či žijící v dysfunkčních rodinách.

„Program, který naši letošní sbírku provázel se účastníkům i organizátorům velmi líbil. Moc nás potěšilo, že obyvatelé města finančně přispěli do kasiček a přispěli tak k pomoci znevýhodněným dětem. Jsme také velmi rádi, že sbírkový den v Trutnově podpořilo také počasí,“ dodala Blanka Radiměřská ze skautského Hraničáře.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama