reklama 

V centru města caparti i dospělí svištěli obří vodní skluzavkou

2.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 4389

Tak to tu ještě nebylo. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-Uff v Trutnově vstupoval do předposledního dne, když byla včera od hrany Krakonošova náměstí po obchodní dům Máj nainstalována více než 300 metrů dlouhá obří vodní skluzavka.

V centru města caparti i dospělí svištěli obří vodní skluzavkou

Počasí bylo příznivé, panovalo teplo a svítilo sluníčko. Ideální možnost si vzít plavky, případně nafukovací kruh, a vyrazit do centra Trutnova za letní zábavou. Zájem o zdolání skluzavky byl poměrně velký a kromě dětí si tuto adrenalinovou záležitost rádi vyzkoušeli i jejich rodiče. Zatímco ti malí se smáli, křičeli a po sjezdu opět rychle spěchali na start, dospělí byli o něco rozvážnější.

„No, říkám to bez mučení. Přemluvili mě děti a vrátil jsem se tak do jejich let. Ve skříni jsem našel od loňského léta zahrabané plavky, oblékl je a už jsme byli na skluzavce. Zpočátku to moc nejelo, ale pak jsem nabral rychlost a bylo to báječné,“ smál se Tomáš Kopřiva z Trutnova.

Skluzavka však bylo především doménou dětí. „Už jedu potřetí, je to moc prima,“ říká desetiletý Matouš a už si to s kamarády frčí v korytě skluzavky. Také holky nechtěly zůstat pozadu. Osmiletá Klárka a stejně stará Adélka se sice ze začátku jízdy bály, ale pak jí přišly na chuť. „Mohlo by to tady zůstat celé prázdniny,“ přály si dívky unisono.

Obří vodní skluzavka byla nainstalována v souvislosti s festivalem Cirk-Uff. Její historie je však tři roky stará a užili si jí obyvatelé už dvaatřiceti měst České republiky. Projekt s názvem Slide Czech vznikl v roce 2016.

Šlo tehdy o unikátní novinku, která v republice zatím do té chvíle neměla obdoby. Je to zábavná atrakce pro téměř všechny věkové kategorie. Zúčastnit se jí mohou nejen děti, teenageři, rodiče, ale třeba i aktivní babičky a dědečkové. 

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama