reklama 

VIDEO: Letní party na Dolce festu přilákala nejvíce lidí v historii

30.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 5264

Vítej, léto! Tradiční zahájení letní sezony v trutnovském kempu na Dolcích bylo v sobotu opravdu vypečené. A to nejen díky sluníčku, které snad poprvé v devítileté historii Dolce festu vyhnalo z oblohy všechny mraky a nenechalo na návštěvníky spadnout ani jedinou deštivou kapku. Ke skvělé atmosféře letního mejdanu na břehu rybníka přispělo všech pět kapel, které se od čtyř hodin odpoledne do půlnoci vystřídaly na pódiu.

VIDEO: Letní party na Dolce festu přilákala nejvíce lidí v historii

Pořadatelé z kempu hlásili, že tolik návštěvníků festival neměl v žádném z předchozích ročníků, což se trošku odrazilo ve frontách u stánků s občerstvením, kde jste museli strávit o něco delší dobu. Teda jestli tam už nestál váš známý, kterému jste přetlumočili, co chcete, a on vám to koupil.

Hudební nálož devátého Dolce festu odpálila trutnovská skupina Acutres, poskládaná z mladých talentovaných muzikantů, kteří si připravili repertoár anglických songů od známých zpěvaček či zpěváků. Nejmladší účastníky na pódiu pak vystřídali ti nejstarší. Country kapela Pěna působí na muzikantské scéně již od roku 1983 a jejich písničky včera zaujaly i ty, kteří zrovna nepatří mezi příznivce country.

Kolem sedmé hodiny pak před publikum předstoupili Honza Růžička a spol. A byl to tradiční nášup v podání „esbendů“. Jeden hit za druhým ve velkém stylu.

Za největší překvapení letošního Dolce festu se však dá považovat vystoupení electroswingové kapely Mr. Moos z Hradce Králové. Jediná přespolní kapela v line-upu festivalu svými chytlavými melodiemi roztančila už pořádné množství lidí, čímž připravila půdu pro závěrečnou kapelu. I když zrovna ta to ani nepotřebuje.

Skupina Jakž Takž, která přišla na řadu po desáté hodině večer, je známá tím, že na jejích koncertech se paří od začátku do konce. A dvouhodinový „dolcovský“ set nebyl výjimkou.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto, video: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama