reklama 

Žáci i zaměstnanci „Komendy“ na jedné fotografii, odhalena byla k šedesátce školy

11.6.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1902

Nějakou dobu byla před zraky žáků i zaměstnanců ukryta v útrobách Základní školy Komenského v Trutnově. „Má to být překvapení, tak jsme ji zatím schovali,“ řekl nám už minulý týden ředitel této vzdělávací instituce Petr Horčička. Teprve dnes dopoledne byla velkoformátová fotografie, na níž je zachyceno 737 dětí a 60 dospělých, slavnostně odhalena ve vstupu do školy.

Žáci i zaměstnanci „Komendy“ na jedné fotografii, odhalena byla k šedesátce školy

To byl první krok k blížícím se šedesátým narozeninám „Komendy“. Autorem snímku, který má rozměry 2,30 krát 1,30 metru, je známý trutnovský fotograf Ctibor Košťál. „Chtěli jsme k našemu jubileu vytvořit společnou fotografii, aby na ni byli zachyceni všichni, kteří naši školu navštěvují a působí v ní. Proto jsem oslovil pana Košťála a ten nám vyhověl,“ vzpomíná na focení ve venkovním areálu ředitel.

Fotograf přiznal, že na focení neměl moc času. „Když jsem byl v ten den osloven, zda bych vytvořil společnou fotku, fotil jsem ještě něco jiného. Spěchal jsem do školy, kde mi byly připraveny hodně vysoké štafle, na které jsem vylezl. Počasí bylo bezvadné, děti se nahoufovaly do prostoru a já začal fotit,“ vzpomíná Košťál, který si původně myslel, že půjde o fotku do katalogu, nikoli o velkoformátový snímek na zeď.

Celá fotografická akce trvala zhruba dvacet minut. Samozřejmě ne všem zachyceným je zcela vidět do tváře. „U takového množství lidí je skoro nemožné vyžadovat, aby se všichni dívali na mě. Myslím si, že to ale dopadlo velmi dobře,“ uvedl fotograf, pro nějž to byla zatím největší společná fotografie. „Větší množství lidí jsem fotil pouze dvakrát, a to na plese v Polici nad Metují a potom na schodišti jednoho pražského hotelu,“ prozradil.

Děti, které se dnes ve větším počtu shromáždily před velkou fotografií odhalenou samotným ředitelem Horčičkou, jsou ze snímku nadšené. „Už jsem se tam našla,“ jásala jedna z přítomných školaček a ukazovala spolužákyním, kde se na fotografii nachází. Malou tajenkou, která není na první pohled zřejmá, je nápis na stěně vzdáleného přístřešku sportoviště: 60 let 2019. Odhalení fotografie bylo součástí doprovodného programu oslav narozenin školy, které vypuknou 20. června.

Ještě předtím, tento čtvrtek v 10 hodin, se na Krakonošově náměstí uskuteční veřejná zkouška žáků školy, kteří představí tak zvaný Cup Song. „Hlavní masovou záležitostí letošních slavností bude Cup Song, kdy děti do rytmu písničky společně tleskají kelímky o sebe. Bude se na tom podílet celá škola a ve čtvrtek si to veřejně vyzkoušíme,“ dodal ředitel Horčička.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál, archiv ZŠ Komenského, Hynek Šnajdar

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama