reklama 

Českou čtvrť i „kruhák“ u kina čekají dopravní úpravy

5.7.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 4304

Už v roce 2017 vedení Trutnova představilo veřejnosti dopravní studii, kterou ve spolupráci s městem vytvořila Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice. Letos dochází k realizaci čtyř změn navržených dokumentem, které mají zvýšit kvalitu a bezpečnost dopravy v České čtvrti.

Českou čtvrť i „kruhák“ u kina čekají dopravní úpravy

Prvním projektem je úprava parkovací plochy Na Nivách, která bude sloužit nejen klientům Střediska volného času, ale i Centra duševního zdraví a tamním obyvatelům. „Parkoviště by mělo být hotové do konce letních prázdnin. Jeho vybudování město vyjde na 10,6 milionů korun,“ řekl starosta města Ivan Adamec.

Následovat bude stavební úprava a vybudování dočasné okružní křižovatky u zdravotní školy. „Věřím, že si řidiči na kruhový objezd rychle zvyknou a průjezd křižovatkou tak bude bezpečnější než nyní,“ uvedl starosta. Třetí projekt zahrnuje rozšíření a úpravu vjezdu do ulice Pragovka tak, aby nákladní doprava nejezdila ulicí Libušinka.

Úpravy se také dočká okružní křižovatka u kina v takovém rozsahu, aby byl umožněn obousměrný vjezd do České ulice.  Kompletně všechny tyto úpravy, jejichž celkové náklady činí 15 milionů korun, by měly být hotové do konce listopadu. 

(hyš, tz)
redakce@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama