reklama 

Laboratoře v nemocnici, na třetí pokus vybrán dodavatel. Kraj zaplatí 183 milionů

20.7.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1183
 • komentářů 1

Do dvou etap budou rozděleny práce na výstavbu nových laboratoří a transfúzního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov, které přijdou kraj na téměř 183 milionů korun bez DPH. V této souvislosti byla v tomto zdravotnickém zařízení podepsána smlouva mezi krajem a sdružením dvou stavebních firem, které realizují tuto zakázku.

Laboratoře v nemocnici, na třetí pokus vybrán dodavatel. Kraj zaplatí 183 milionů

První etapa zahrnuje rekonstrukci pavilonu, kde sídlí oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie, po které se tam přestěhuje oddělení klinické biochemie. V druhé etapě budou demolovány pavilony kožního a plicního oddělení. Po rekonstrukci a dostavbě přilehlé budovy se do těchto prostor přestěhuje transfúzní oddělení a oddělení nukleární medicíny.

„Chceme mít v celém kraji co možná nejlepší zdravotnictví a k tomu také směřujeme. V trutnovské nemocnici vznikne moderní a centralizované pracoviště, které výrazně zlepší a zrychlí poskytovanou péči pacientům. Díky tomuto kroku dále zvyšujeme kvalitu poskytované zdravotní péče na Trutnovsku a pokrýváme tak jednotlivé regiony Královéhradeckého kraje,“ uvedl krajský hejtman Jiří Štěpán. Soutěž na výstavbu laboratoří Královéhradecký kraj vysoutěžil napotřetí.

V předchozích dvou výběrových řízeních podané nabídky buď překročily maximální cenu, nebo nesplnily podmínky zadávací dokumentace. Pro poslední zakázku kraj obdržel čtyři nabídky. Po podpisu smlouvy se včera konala koordinační schůzka zástupců stavebních firem, vedení nemocnice a Královéhradeckého kraje, aby vytvořili harmonogram postupu vyklízení, bourání a přístavby pavilonů. Dostavba nových laboratoří v nemocnici bude hotová na začátku roku 2022.

(hyš, tz)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

24.7.2019 Jiri Klas
Taky to chce špičkové lékaře!?

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama