reklama 

Rýchorské náměstí v Žacléři ovládl tradiční lidový jarmark

7.7.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2684

Rýchorské náměstí v Žacléři se v pátek na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje stalo dějištěm Dne lidových řemesel. Návštěvníci měli možnost zavítat na tradiční lidový jarmark, který ve stáncích nabízel nepřeberné množství rukodělných výrobků, dobrého jídla a pití.

Rýchorské náměstí v Žacléři ovládl tradiční lidový jarmark

Součástí dne byl také bohatý kulturní program. Zahrály například cimbálová muzika Cyril, dále polský lidový soubor Rzasinianki, hudební skupina Gothien hrající středověkou a dobovou muziku, vystoupily také děti ze Základní umělecké školy Žacléř. Odpoledne pak následoval koncert známého zpěváka a muzikanta Vlasty Redla, aby ho večer na pódiu vystřídala kapela Laura a její tygři a formace Koneckonců.

Součástí lidového jarmarku byla dětská scéna ve dvoře muzea a pošty, která byla otevřena průvodem dětí a chůdařů. Děti si přišly na své při pohádkách divadla Dokola, sokolník představil ukázky chovu a výcviku dravých ptáků.

Kromě toho byly na programu tvůrčí dílny pro malé i dospělé. Tu výtvarnou otevřely Bezinky a další tvůrčí dílnu Bosorky. Celý Den lidových řemesel hodinu před půlnocí zakončil ohňostroj.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek   

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama