reklama 

Stvrzeno podpisem. Od pondělí začne rekonstrukce koupaliště

19.7.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2523
 • komentářů 1

Moderní a bezpečné. Takové bude nové letní koupaliště v Trutnově, jehož stávající podoba během následujících jedenácti měsíců projde rozsáhlou rekonstrukcí za 73 milionů korun. Ve čtvrtek odpoledne starosta města Iva Adamec podepsal se zástupci dodavatelských firem BAK a Berndorf Bäderbau smlouvu, v níž se zavazují, že areál pro vodní radovánky v horkých letních dnech bude hotový do konce června příštího roku.

Stvrzeno podpisem. Od pondělí začne rekonstrukce koupaliště

Zleva trutnovský starosta Ivan Adamec, generální ředitel stavební společnosti BAK Radek Mrázek a Rudolf Cieślar, jednatel společnosti Berndorf Bäderbau v zasedací místnosti městského úřadu v Trutnově podepisují smlouvu o rekonstrukci letního koupaliště. 

V plánech vedení města bylo původně rekonstruovat krytý bazén, ovšem projekt nebyl za rok dodán v hotové formě, a tak radnice odstoupila od smlouvy. „V ten okamžik, abychom peníze, které jsme měli připravené na krytý bazén, nenechali ležet ladem, jsme si řekli, že se pustíme do rekonstrukce koupaliště, které vzhledem ke stavu, v jakém bylo, vyžadovalo další peníze do oprav,“ vysvětloval situaci starosta Trutnova Ivan Adamec.

Nejzásadnější renovací bude výměna stávajících keramických obkladů bázenových van, které budou nahrazeny nerezovými vanami. S tím bude souviset i modernizace technologií na koupališti, aby odpovídaly současným požadavkům. Dojde také ke zvětšení vodní plochy laguny relaxačního bazénu, který bude propojen s dětským bazénem. Částečně bude zrušen poloostrov, takže celková vodní plocha se zvětší z 1357 metrů čtverečných na 1451. V relaxačním bazénu se objeví nové atrakce jako například chrliče vody či relaxační lehátka. V areálu vznikne i zcela nové dětské hřiště. Sportovní bazén zůstane stejný, stejně jako šatny či restaurace, kapacitně zůstane koupaliště na stejné úrovni.

„Projektovou dokumentaci jsme si dělali už předběžně, takže jsme na rekonstrukci byli připraveni. Časově jsme to ale bohužel nezvládli dřív než teď v polovině července. Je pravda, že v červnu bylo hezky, ale červenec byl zatím studený, takže o těch koupacích dní lidé tolik nepřišli,“ řekl starosta Adamec.

Rekonstrukce bude zahájena hned příští týden v pondělí, kdy na koupaliště nastoupí zaměstnanci firmy BAK. „Začne se bouracími pracemi s tím, že se nejdřív vybourají všechny kachličky a hlavy bazénu, místo kterých se pak budou budovat plochy, které budou sloužit k uchycení nerezových konstrukcí,“ sdělil generální ředitel trutnovské stavební společnosti Radek Mrázek.

K zabudování nerezových van, jejichž dodavatelem je firma Berndorf Bäderbau z Bystřice nad Olší, dojde ještě v letošním roce. „V současné době máme rozdělaných asi 120 staveb. Teď jsme otevírali koupaliště v Neratovicích, v Praze Radotíně a co nevidět budeme otevírat třeba koupaliště v Zubří,“ prozradil jednatel společnosti Rudolf Cieślar.

Trutnovské koupaliště bude uvedeno do provozu na příští sezonu. Kdo si ve městě chce jít zaplavat přes léto, má možnost využití krytého bazénu, který je v červenci a srpnu otevřený od 9 do 20 hodin.

Michal Bogáň
redakce@trutnovinky.cz
foto: Michal Bogáň, Miloš Šálek

Diskuse

19.7.2019 Martin Procházka
A ty investice pred lonskou zpozdenou sezonou?

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama