reklama 

Tomešová: SPD je pro mne minulost, s politikou jsem neskončila

10.7.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1922
 • komentářů 1

Téměř půl roku trvající spor uvnitř královéhradecké buňky hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dospěl k radikálnímu rozuzlení. V červnu se uskutečnilo zasedání znovuobnovené krajské buňky (která byla pražským předsednictvem zrušena v polovině ledna), na kterém si delegáti zvolili za svou novou předsedkyni Andreu Pajgerovou. Na konferenci však nebylo pozváno 17 bývalých členů hnutí, kterým tak byly definitivně zavřeny dveře k návratu do SPD. Jedním z nepozvaných lidí byla i Luďka Tomešová, bývalá místopředsedkyně krajské organizace hnutí a bývalá šéfka trutnovské buňky SPD.

Tomešová: SPD je pro mne minulost, s politikou jsem neskončila

"S SPD jsem skončila, je to pro mne již minulost. Nemůžu s tím nic dělat a nebudu s tím nic dělat," prohlásila Tomešová pro web Trutnovinky.cz. Poukázala na skutečnost, že se v červnu konalo nové zasedání krajské organizace SPD, na které nebyla ona a dalších 16 někdejších členů hnutí pozváno. "Jednalo se o lidi z celého kraje. Jejich absence rovnající se vyhození i ve výsledku ovlivnila podobu volby nového vedení," dodala Tomešová. Zúčastněných 34 delegátů pak zvolilo za nového krajského lídra Andreu Pajgerovou v poměru 19:15. "Je to těsný výsledek a slabý mandát," ohodnotila to Tomešová.

Na dotaz Trutnovinek Andrea Pajgerová potvrdila konání konference, své zvolení i nepozvání bývalých spolustraníků. "Došlo k udělení nové licence od pražského vedení SPD a proto jsme museli krajskou buňku znovuobnovit. Luďka Tomešová a další nebyli přizváni na základě doporučení dočasného krajského vedení, ale i předsednictva strany. Důvody jsou interní. Ale v případě paní Tomešové můžu sdělit to, že jsou za ní několikery volby, ve kterých neuspěla a výrazně prohrála," uvedla Pajgerová, která sama loni na podzim neúspěšně kandidovala do Senátu na Náchodsku. Ke svému těsnému zvolení jen dodala, že se za ni "postavila většina". 

Luďka Tomešová teď rozmýšlí, co dál. S politikou však skončit nechce. "Dostala jsem několik nabídek, do podzimu se rozhodnu. Končit s politikou však nehodlám," uvedla s tím, že není vyloučena žádná z úrovní.

Jiří Štefek
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Trutnovinky

Diskuse

11.7.2019 Jiri Klas
Už se někam netlac je vidět že se Ti v politice nedaří dělej čemu rozumíš !

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama