reklama 

Je tady jarní čištění Úpy, loni se nasbíralo 200 pytlů odpadků

10.4.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 536

Již počtvrté se dobrovolníci vrhnou na úklid řeky Úpy a jejích břehů. Letošní čištění proběhne tuto sobotu na tradičních startovních místech v Trutnově, Mladých Bucích a ve Svobodě nad Úpou. Nově se k zapojeným obcím na toku řeky přidá obec Horní Maršov.

Je tady jarní čištění Úpy, loni se nasbíralo 200 pytlů odpadků

Všichni sběrači dostanou na startovních místech pytle na odpadky a pevné rukavice, připravena bude i menší svačina. Trutnovští dobrovolníci mohou s úklidem začít u Základní školy Mládežnická, u cukrárny Promenáda, u koupaliště a u loděnice v Poříčí. Další stanoviště budou ve Svobodě nad Úpou a v Areálu Mladé Buky, nově se přidá i Horní Maršov.

Od 11 hodin bude na stanovišti u koupaliště v Trutnově probíhat doprovodný přírodovědný program pro děti i dospělé.

„Máme radost, že se podařilo připojit další obec na toku řeky. Jsme o další krok blíže k našemu cíli vyčistit celou řeku od pramene až k ústí,“ uvedl Martin Kynčl, hlavní organizátor akce. „Malé i velké dobrovolníky po úklidu zveme k odpolednímu setkání u řeky. Hned vedle koupaliště budeme opékat špekáčky a nabízet další drobné občerstvení, k poslechu zahraje kapela Marta a Rasputin,“ dodává Kynčl. Akce nabídne zábavu i prostor k setkání lidem, kterým není stav řeky a přírody kolem nás lhostejný.

Čištění řeky Úpy navazuje na předchozí úspěšné ročníky, během kterých se podařilo do úklidu zapojit stovky místních dobrovolníků. V minulém roce se nasbíralo přes 200 pytlů odpadků a zapojilo se přes tři stovky dobrovolníků z Trutnova i okolních měst. Zájemci, kteří se na letošním ročníku chtějí podílet, se mohou už nyní registrovat na webových stránkách www.cistarekaupa.cz, kde najdou detailnější informace.

(tbu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama