reklama 

Mezi novinky šesté výstavy vláčků patřilo rozměrné kolejiště

14.4.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 920

/VIDEO/ V jedno velké kolejiště plné vláčků všech možných velikostí se od pátku do dneška proměnil Malý sál Městského úřadu v Trutnově. Konal se tady šestý ročník výstavy železničních modelů a kolejišť v provozu, kterou uspořádal zdejší klub Modelová železnice. Představené exponáty zaujaly malé nadšence i jejich rodiče.

Mezi novinky šesté výstavy vláčků patřilo rozměrné kolejiště

Domácí organizátor přišel s jednodeskovými a segmentovými kolejišti, která jsou řízena analogově i digitálně. „Na výstavách se snažíme předvádět exponáty z celé České republiky. Je to taková sdílená akce,“ řekl nám Radek Kubelka, místopředseda pořádajícího klubu, který doplnil, že na výstavě se také představují čeští výrobci.

Mezi nové exponáty, které v předchozích ročnících prezentovány nebyly, patří téměř dvakrát větší kolejiště od Ladislava Havránka z Jaroměře. Další vystavovatelé přijeli ze Dvora Králové nad Labem, Kolína, Peček, Žďáru nad Orlicí i Prahy. K vidění byly také papírové modely řezané laserem. Kromě vláčků se návštěvníci mohli zastavit u výroby dřevěných modelů nejen vláčků Modelové železnice Trutnov.„Ve dvou vyrábíme několik modelů i pro Slovensko a Německo, je to masakr. Lidé si myslí, že si celý den jen modelaříme, ale není to pravda,“ dodal místopředseda Kubelka.  Výstava měla jako každým rokem velký úspěch. „Sice jsme teprve přišli, ale kluk už je nadšený stejně jako loni,“ sdělili prarodiče pětiletého Kuby. Děti obdivovaly zejména jedoucí vláčky. „Nejlepší jsou ty malé,“ myslí si žákyně první třídy Adélka.

Markéta Šilhanová
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

  

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama