reklama 

Nástrojařem roku se stal Lukáš Kaplan, firma Kasper dala průmyslovce 200 tisíc

12.4.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 805
 •• Komerční sdělení

/videa/ Slavnostní chvíle se odehrály včera v budově Střední průmyslové školy Trutnov, pracoviště pro praktické vyučování v Mladých Bukách. V malé místnosti obklopené strojírenskými dílnami se sešli žáci, aby byli svědky vyhlášení soutěže Nástrojař roku 2019 a předání šeku na 200 tisíc korun od sponzora školy, úspěšné trutnovské společnosti Kasper Kovo.

Nástrojařem roku se stal Lukáš Kaplan, firma Kasper dala průmyslovce 200 tisíc

Vítězem klání, při němž museli účastníci vytvořit výrobek se zaměřením na lícování, se stal žák třetího ročníku Lukáš Kaplan. Bonusem k první příčce byla pětitisícová poukázka na odběr zboží. Druhé místo patří Kryštofu Gracíkovi a třetí skončil Jaroslav Řehák. Oba dva zdatní řemeslníci byli také finančně odměněni částkami tři a dva tisíce korun. Diplomy tři úspěšní žáci převzali z rukou ředitele školy Vladislava Sauera a Rudolfa Kaspera, majitele firmy Kasper.

 

„Nejlepším v soutěži Nástrojař roku moc gratuluji. Myslím, že jste si vybrali dobrý učební obor, který má perspektivu a bude i za mnoho let žádaný. Přeji vám, abyste letos úspěšně složili učňovské zkoušky. Domnívám se, že dobrých řemeslníků není nikdy dost a mají podle mého soudu velkou budoucnost,“ řekl na adresu žáků Rudolf Kasper.

Ředitel Sauer poděkoval žákům, že soutěž absolvovali s patřičným zápalem. „Prohlížel jsem si výsledné výrobky a řekl bych, že většina z nich je zdařilá. Od učitelů vím, že jste dosáhli mnohem lepších výsledků než s obdobnou prací vaši kolegové z předchozího ročníku. Je to tradiční soutěž a myslím si, že je v ní třeba pokračovat, protože vás připravuje k závěrečným zkouškám. Věřím, že při ní všichni zdárně uspějete,“ uvedl.

Vítěz soutěže Lukáš Kaplan, který měl z titulu radost, má před sebou v oboru nástrojař patrně velkou budoucnost. Strojařina ho baví, je manuálně zručný, což má kořeny v jeho rodině. „Strojaři jsou nejen můj otec, ale také jeho bratr. Je to dobrý obor, mám rád manuální práci,“ sdělil nám Nástrojař roku, který neuvažuje o dalším studiu. Po vyučení by rád nastoupil do strojírenské firmy v Trutnově, kde byl na brigádě. „Už se něco rýsuje,“ poznamenal.

Po podrobné prezentaci firmy Kasper jejím jednatelem Jakubem Kasperem, zavzpomínal na své učňovské roky Tomáš Huňat, absolvent trutnovské průmyslovky a nynější mistr, který v Kasper Kovo pracuje jedenáctým rokem. „Škola mě dobře připravila do praxe. Ve firmě jsem začínal jako dělník na montáži, později jsem se stal operátorem výroby. Momentálně jsem na pozici mistr nerez výroby,“ představil žákům svůj profesní růst.

Potom už došlo pro průmyslovku na důležitou událost. Majitel firmy Kasper předal řediteli školy sponzorský dar v podobě šeku na 200 tisíc korun. „Jsme rádi, že můžeme trutnovskou průmyslovku podporovat, jsou to dobře investované peníze. Také nás těší, že s námi škola, která má velmi dobrou úroveň a investuje do svého moderního vybavení, chce i nadále spolupracovat,“ prohlásil po předání šeku Kasper. 

Finanční dar bude podle ředitele školy částečně využit na dovybavení strojírenské laboratoře, kterou škola nyní buduje v Trutnově. „Není to první dar od firmy Kasper, která je pro nás nejvýznačnějším partnerem. Kromě toho, že od ní dostáváme každoročně takovou finanční částku na nadstandardní vybavení, například na pořízení 3D tiskáren nebo digitální odměřování k CNC strojům, naši žáci v ní vykonávají praxi. Velice si toho ceníme,“ prozradil Sauer.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama