reklama 

Nové přístroje v nemocnici zvýší kvalitu poskytované péče, přišly na 29 milionů

9.4.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1434

Provoz nové magnetické rezonance a skiaskopicko-skiagrafického RTG systému včera slavnostně uvedla do provozu Oblastní nemocnice v Trutnově. Tyto přístroje, které přišly na 29 milionů korun, zvyšují nejen kvalitu poskytované péče, ale také urychlují a usnadňují vyšetření.

Nové přístroje v nemocnici zvýší kvalitu poskytované péče, přišly na 29 milionů

Nový osmitunový špičkový přístroj magnetické rezonance byl v únoru nastěhován jeřábem do zrekonstruovaných prostor, což si vyžádalo rozsáhlé stavební úpravy suterénu pavilonu L – na gynekologicko-porodnickém oddělení, kam budou pacienti nově docházet na vyšetření. Potom byl uveden do měsíčního zkušebního provozu.

„Magnetická rezonance stála zhruba 23 milionů korun s tím, že 85 procent tvořila dotace a zbytek jsme dofinancovali z rozpočtu nemocnice. Na další pět milionů přišly stavební úpravy,“ uvedl ředitel špitálu Miroslav Procházka. Přístroj je rychlejší, šetrnější a lze jí vyšetřit i těhotné ženy. Magnetická rezonance mimo jiné vyniká kvalitou zobrazení, komfortem pro obsluhu i pacienty.

Další novinkou na radiodiagnostickém oddělení je nejmodernější rentgenový přístroj za šest milionů korun. Disponuje mnoha funkcemi ke snížení dávky záření na pacienta a obsluhující personál. Výsledný kvalitní obraz je tak pořízen s mnohem nižší dávkou záření.

„Umožňuje jak prosvěcování na vysoké úrovni, tak i snímkování, kde je velkou výhodou možnost provádět i dlouhé snímky. Jsme tudíž schopni vytvořit snímek celé páteře, kolena a kyčle vstoje a podobně,“ prozradil výhody novinky lékař Jiří Bažant, primář radiodiagnostického oddělení.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama