reklama 

V blízkosti pevnosti Stachelberg otevřeli zbrusu nové parkoviště

15.4.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1935

Tajemství vojenského podzemí. To je název česko – polského projektu, jehož partnery jsou kromě jiných také město Trutnov a společnost Stachelberg pečující o stejnojmennou pevnost na Babí. Právě v její blízkosti bylo dnes slavnostně otevřeno zbrusu nové odstavné parkoviště.

V blízkosti pevnosti Stachelberg otevřeli zbrusu nové parkoviště

Tento prostor pro automobily otevřený  a částečně financovaný městem je součástí budování turistické infrastruktury, do které je zahrnut také nový objekt pro výstup z podzemí a zprůchodnění chodeb spojující současnou trasu ve tvrzi Stachelberg u Trutnova. Dalšími finančními zdroji těchto investic jsou Evropský fond pro regionální rozvoj a v menší míře také státní rozpočet.

Hlavním cílem projektu je využití kulturního dědictví v podobě pozůstatků historických vojenských objektů z 30. a 40. let 20. století a nabídnout turistům nový česko-polský přeshraniční produkt - Cestování po vojenských památkách.

Projekt se v tomto směru zaměřuje na zpřístupnění objektů prostřednictvím rekonstrukcí některých jeho částí do původního stavu, na obnovu a budování vstupů, přístupových cest, odstavných ploch i nové prohlídkové expozice.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama