reklama 

Centrum Trutnova se promění v oslavu jara a života studentů, vypukne Majáles

8.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2317

Majáles je oslava jara, mládí a studentského života. Širší program oslav bývá doprovázen prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří majálesový průvod. Nejinak tomu je už delší čas v Trutnově a bude tomu tak i tento pátek, kdy ve 12.30 hodin vyrazí od gymnázia veselý, nápadně oděný a radostný průvod studentek a studentů.

Centrum Trutnova se promění v oslavu jara a života studentů, vypukne Majáles

Poslední tři roky se na organizaci Majálesu podílela Veronika Scholzeová, nyní ji v organizačním čele vystřídala gymnazistka, studentka třetího ročníku Karin Miháliková. „Organizování mě baví, ale nečekala jsem, že to bude obnášet tolik věcí,“ řekla v nedávném rozhovoru pro Trutnovinky studentka. Čtěte také. Na mysli tím měla nejen organizační starosti zahrnující vystoupení kapel, ale také shánění peněz od sponzorů.

Ale zpět k Majálesu samotnému. Průvod se cestou zastaví u Společenského centra Uffo, kde by mělo dojít ke společnému focení účastníků. Potom se přesune na Krakonošovo náměstí a tam bude ve 13 hodin zahájen hlavní program, při kterém nebudou chybět volba Krále a Královny Majáles. Ti získají volný vstup na letošní festival nového cirkusu Cirk-Uff.

Co by to byl za Majáles, kdyby při něm chyběl bohatý hudební program. Příchozí se tedy mohou těšit na vystoupení kapel a interpretů, jako jsou Pokáč, Holy Romans, My Band, The Nameless, Voxel či hvězdnou formaci Už jsme doma. Letošní Majáles bude mít nové logo. „Pod vedením učitele Petra Gondeka ze Základní umělecké školy v Trutnově se uskutečnila soutěž a vzniklo bezmála dvacet log. Vítězný návrh vytvořil Jan Semerák, žák oboru Počítačová grafika. Ten jako cenu získá dortík od Sladkých teček,“ uvedla organizátorka Miháliková, která zve k hojné účasti na této oslavě.

ČASOVÝ HARMONOGRAM MAJÁLESU 2019

12.30

 

Průvod studentů městem

13.00

 

Volba krále a královny

13.45

 

Pokáč

15.00

 

Střední zdravotnická škola

15.20

 

Holy Romans

16.00

 

Colours of GTU

16.30

 

My Band

17.20

 

Vystoupení ZUŠ

17.40

 

The Nameless

18.45

 

Voxel

20.10

 

Už jsme doma

21.30

 

Korona

 22.30                                                               VHS

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama