reklama 

Dřevěné objekty mají oživit areál Na Bojišti, jeho symbolem by mohlo být dělo

14.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1353

V areálu Na Bojišti v Trutnově se pod taktovkou architekta Jana Veissera uskutečnila první část architektonické dílny, jejímž cílem je navrhnout a během srpna realizovat dočasné objekty ze dřeva, které prověří potenciál místa a zatraktivní tento prostor. Stanou se součástí areálu nejen během festivalů, ale i mimo tyto akce budou sloužit veřejnosti.

Dřevěné objekty mají oživit areál Na Bojišti, jeho symbolem by mohlo být dělo

„Nájemci areálu Tereza a Roman Dorňákovi nás oslovili s prosbou o pomoc. Hledali jsme cestu, jak Bojiště již v této sezóně oživit a udělat příjemnější pro návštěvníky. Areál potřebuje celkovou rekonstrukci, která však potrvá roky. Studentská architektonická dílna má ukázat možné cesty,” vysvětlil architekt.

Minulý čtvrtek si areál Bojiště prohlédlo dvacet studentů i pedagogů z Fakulty umění a architektury z Liberce a deset studentů Polytechniky ve Wrocławi. Potom se aktéři prohlídky přesunuli na Pomezní boudy, kde během intenzivních diskuzí vznikaly návrhy, jak areál udělat lepší. Mezi nimi se objevila různá místa k neformálnímu posezení, herní prvky a dokonce i velké dřevěné dělo, které by se mohlo stát novým symbolem areálu.

Podle Veissera nyní studenti své návrhy propracují a připraví k realizaci. Ta je plánovaná na dobu od 16. do 21. srpna těsně před festivalem Artu Kus. V plánu je postupná rekonstrukce celého areálu. „Ideální koncepce se stále hledá a je možné, že vzniklé objekty budou inspirací pro jeho další rozvoj. Již nyní je hojně užíván místními jako zkratka do městského parku. Cílem je, aby byl ještě oblíbenější a konaly se tam bezprostřední akce či neformální setkání,“ dodal architekt.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Jana Veissera

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama