reklama 

Hasiči otevřeli brány dokořán, veřejnosti představili nový chemický automobil

6.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1565

Svatý Florián, který měl svátek v sobotu, je označován jako patron hasičů. V ikonografii je obvykle znázorňován v oblečení římského důstojníka s nádobou na hašení, případně přímo hasící požár.

Hasiči otevřeli brány dokořán, veřejnosti představili nový chemický automobil

Včera, den po jeho svátku, byly otevřeny dokořán brány stanic Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje včetně té trutnovské v Poříčí. Dnes tam budou přivítáni školáci. Podle mluvčí hasičů Martiny Götzové pro návštěvníky byla všude nabídka opět velmi pestrá a nebyla nouze ani o novinky.

„Trutnovská stanice poprvé ukázala nový chemický automobil a speciální kontejner na nouzové zastřešení budov. Hasiči ve Vrchlabí se zase mohli pochlubit novou velkokapacitní cisternou,“ přiblížila mluvčí.

Během celého Dne otevřených dveří si mohli zájemci prohlédnout hasičskou zásahovou techniku, vybavení a prostory. Hasiči trutnovské stanice navíc připravili pro děti různé hry a účastníci si mohli vyzkoušet, jaké to je, koukat se shora z automobilové plošiny. Návštěvníci se také dozvěděli důležité informace o pestré hasičské práci, prevenci i zásazích.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama