reklama 

Herečka Doležalová se vrací na skok domů, přijďte do muzea

7.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2023

Se svým tanečním partnerem Markem Zelinkou vyhrála sedmou řadu soutěže StarDance... když hvězdy tančí. V roce 2015 obdržela Cenu prestižní cenu Magnesia Litera za blog roku. Trutnovská rodačka, herečka a autorka úspěšného blogu Kafe a cigárko s podtitulem Historky z hereckého podsvětí Marie Doležalová (32) se vrací do svého rodiště.

Herečka Doležalová se vrací na skok domů, přijďte do muzea

Ve čtvrtek v 16 hodin bude mít besedu v Muzeu Podkrkonoší. Doležalová prožila dětství v Trutnově. „V besedě zavzpomíná na svoji účast v taneční show StarDance... když hvězdy tančí, dále na své divadelní, televizní a filmové role, představí i svoji novou knihu vzpomínek na dětství s názvem Jeden kopeček šmoulový,“ zvou na besedu obyvatele města i přespolní trutnovští muzejníci.

Herečka původem z Trutnova byla žákyní Základních škol V Domcích a Mládežnická. Studovala od primy do kvarty trutnovské gymnázium, pak šla na Pražskou konzervatoř, kterou absolvovala. Hrála ve filmech Pusinky, Krásno, Šejdrem nebo v pohádce Princezna a písař. Televizní diváci ji mimo jiné znají ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, Comeback, Vyprávěj či Neviditelní.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Marie Doležalové

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama