reklama 

Majálesová party studentů s královnou Včelkou, Pokáčem, Voxelem či Koronou

11.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2815

/VIDEO/ Tradiční oslava studentského života a jara v podobě majálesu opět rozproudila dění v trutnovských ulicích a rozezněla Krakonošovo náměstí. Nejen studenti zpívali, tančili a slavili navzdory zpočátku deštivému počasí.

Majálesová party studentů s královnou Včelkou, Pokáčem, Voxelem či Koronou

Okolo dvanácté hodiny se na Jiráskově náměstí začali scházet studenti ve všemožných roztodivných kostýmech a v půl jedné po společném focení vyrazil dlouhý průvod přes Nábřeží Václava Havla a kolem Uffa na náměstí. Tam tradičně proběhla volba nejlepších převleků. Mezi nejlepší skupinové kostýmy patřila Sluneční soustava studentů z malého gymnázia nebo dvojice Asterix a Obelix. Královnou Majálesu se stala Včelka, která vyhrála lístek na letošní Cirk-UFF.

Po přehlídce kostýmů se náměstí rozeznělo pestrým hudebním programem. Jako první vystoupil Jan Pokorný alias Pokáč. Jeho Vymlácený entry, Kočka, Co z tebe bude (tento song věnoval trutnovským studentům), ale třeba i písnička „Kouření je hnusnej zvyk“ měly u publika díky svým vtipným textům úspěch.

„Majálesy jsou super akce, jsou tam mladí lidé plní energie, na rozdíl ode mě. Dneska mám dva, před týdnem jsem měl dva a zítra mám ještě další dva. Jaký jsem byl student? Myslím, že lehký nadprůměr, ale nic významného. Bavil mě tělák a to je asi tak všechno,“ odpovídal s humorem a bleskově na dotazy po svém koncertě a autogramiádě. Spěchal totiž do Brna, kde od půl sedmé vystupoval na tamním Majálesu. Na přejezd zpěvákovi, který vystudoval ČVUT, zbývaly přesně čtyři hodiny.

Po něm se na pódiu objevily skupina Holy Romans a sbor trutnovského gymnázia Colors of GTU pod vedením Vojtěcha Kábrta. Dále na náměstí zazněly skupina My Band nebo kapela Základní umělecké školy Trutnov The Nameless. Jednou z největších hvězd večera byl zpěvák Voxel s kapelou.

„Trutnov mám moc rád, vždycky jsem sem jezdil na festival a stále se sem rád vracím,“ řekl Trutnovinkám Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda. Na písničku Trip sestoupil se svými kumpány ze skupiny mezi studenty a společně to rozjeli v kroužku pod pódiem.

Ve večerních, už trošku chladnějších hodinách pak zahrály lidem kapely Už jsme doma, metalová Korona nebo punková VHS.

„Byla jsem hodně nervózní, ale všechno klaplo a i počasí se nakonec umoudřilo,“ okomentovala Trutnovský majáles jeho organizátorka Karin Miháliková, která si odbyla svou pořadatelskou premiéru. Studentka třetího ročníku gymnázia byla s účastí návštěvníků velmi spokojená, i přestože v minulých letech se na studentské party v centru města sešlo více lidí.


Další snímky z foťáku Kateřiny Svobodové najdete ZDE.

Markéta Šilhanová
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek, Kateřina Svobodová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama