reklama 

Nezávislost justice! Protesty v Trutnově jdou do druhého dějství

5.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2270
 • komentářů 2

Po prvním setkání několika desítek obyvatel Trutnova na Krakonošově náměstí ve středu 29. dubna při akci Nejsme slepí! zítra v 17.30 hodin na stejném místě vstoupí protesty do druhého dějství. Tentokrát pod názvem Jdeme znovu! Společným jmenovatel obou demonstrací je totožný: nezávislost justice.

Nezávislost justice! Protesty v Trutnově jdou do druhého dějství

Jejich iniciátorem je Milion chvilek pro demokracii a budou se opět konat na mnoha dalších místech po celé republice. Protestující upozorňují na skutečnost, že 17. dubna policie navrhla obžalovat premiéra Babiše, který reagoval, že jde o účelový komplot. „Hned druhý den vyměnil ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Marii Benešovou, která již dva roky opakovaně zpochybňuje premiérovo trestní stíhání,“ uvádějí nespokojení občané.

V této souvislosti byly zpracovány požadavky na jmenování nezávislého ministra spravedlnosti. Naopak si na tomto postu nepřejí Marii Benešovou, která podle protestujících již dva roky otevřeně straní premiérovi ve věci jeho trestního stíhání. „Dokud se Andrej Babiš neočistí před soudem, nesmí docházet ke změnám na Vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství,“ požadují demonstranti.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

Diskuse

5.5.2019 Jiri Klas
Kdo protestuje proti demokratický zvolenému premiéru je naprostý idiot a o demokracii nemá ani páru!
5.5.2019 Jaroslav Dvorský
...a jak potom označit toho, kdo nemá ponětí o zásadách českého pravopisu, natož slušné diskuse, a svými nevkusnými komentáři deptá čtenáře a shazuje úroveň Trutnovinek? Zřejmě demokrat...

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama