reklama 

Pomocí písečné animace se zrodil krátký film o mlýnech v Trutnově

13.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 628

/VIDEO/ Hlavním tématem letošních již čtrnáctých dračích slavností, které vyvrcholily tradičním vyzdvižením draka na věž Staré radnice v Trutnově, byly trutnovské mlýny. Součástí dvoudenní události bylo také promítání krátkého animovaného filmu Mlýny, který vzbudil velkou pozornost diváků.

Pomocí písečné animace se zrodil krátký film o mlýnech v Trutnově

Tento opus byl natočen ve spolupráci spolku Trutnov – město draka a studia Špetlafilm. „Krátký animovaný film byl provedený technikou písečné animace,“ přiblížil Otto Štemberka, předseda spolku, které slavnosti pořádají. Namluvený je vypravěčem Petrem Kotyzou, členem spolku a představitelem mytologického zakladatele města Albrechta z Trautenbergu.

Film zaujal velké množství diváků nejen velmi neobvyklým provedením, ale i výstižným obsahem. „Nejde o historicky věrná data, ale je to film ilustrující dávnou existenci mlýnů vodních i větrných v Trutnově a jeho okolí,“ vysvětlil Štemberka.

V současné době „draci“ opět ve spolupráci se studiem Špetlafilm natáčejí dokument o brněnském - trutnovském drakovi, jehož součástí je i druhá písečná animace, kterou mohli shlédnout diváci na letošních slavnostech. „Na její reprízu si však zájemci musí počkat až do doby natočení nového dokumentu,“ dodal předseda „draků“.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš ŠálekDiskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama