reklama 

Probuďme spící, co mají v sobě blanické rytíře, znělo při protestu proti Babišovi

7.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2423
 • komentářů 2

Po první demonstraci za nezávislost justice s podtitulem Nejsme slepí! Na Krakonošově náměstí v Trutnově, která se konala minulou středu, včera protesty na stejném místě pokrčovaly, tentokrát s názvem Jdeme znovu! Obě setkání jako i na jiných místech v zemi vzešly z iniciativy Milion chvilek pro demokracii. Před sochu císaře Josefa II. přišlo několik desítek lidí, někteří se státními vlajkami.

Probuďme spící, co mají v sobě blanické rytíře, znělo při protestu proti Babišovi

„Vzhledem k tomu, kolik nás tady je, tak nás možná velká část veřejnosti považuje za snílky. Na začátku všech důležitých procesů byl vždycky ale nějaký snílek. Třeba, že by mohla mít žena volební právo nebo, že otrok nemusí být otrokem. Pak se to ve společnosti rozšířilo a lidé to vzali za své,“ řekl organizátor včerejšího trutnovského setkání Jiří Roup s poukazem na poměrně malou účast protestujících.  

Demonstrující se opět sešli, aby vyjádřili svůj nesouhlas s konáním trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše a se jmenováním Marie Benešové ministryní spravedlnosti, protože se domnívají, že otevřeně straní premiérovi ve věci jeho trestního stíhání. „Jde nám o to, probudit dosud spící adepty demokracie. Nelze vyloučit, že mnozí z těch, kteří se o současnou politickou situaci nezajímají, v sobě mají blanické rytíře. Věřím, že se probudí, přidají se k nám a budou se snažit zvrátit pokusy o nastolení oligarchického systému vlády,“ prohlásil Roup.

Podle něj svoboda a demokracie jsou pilíře, na kterých stojí holá existence obyvatel této země. „Naše myšlenky o tom, že premiér země by podvádět a lhát neměl se mohou šířit na další osoby v našem nejbližším okolí. Začněme naše sociální domino, uvidíme, kam naše nakažlivé myšlenky doplují. Bráníme se nákaze těch Babišových. My, co jsme se tady sešli, jsme ale proti nim díky bohu imunní. Mnoho jiných, ale jejich nákaze podlehlo,“ uvedl.

Mladou generaci účastníků na včerejším setkání zastupoval Tadeáš Zíka, který upozornil na skutečnost, že se lidé, kterým se současné poměry nelíbí, scházejí stále častěji i v menších městech a obcích. „Tím, že justice je jedním z pilířů demokracie, stojí za to se proti nešvarům, které ji zasahují, postavit i v tak velkých městech, jako je Trutnov,“ nechal se slyšet Zíka.

Naopak generaci seniorů na náměstí reprezentoval Karel Vojáček a mezi jeho požadavky patřily svoboda justice, aby její orgány nebyly ovládány výkonnou mocí státu, tedy premiérem, jeho vládou a prezidentem. „Požadujeme demisi Marie Benešové. Chceme záruky, že nedojde ke změně Vrchního státního a Nejvyššího státního zastupitelství. Nedopusťme, abychom plíživými kroky vlády přišli o naši demokracii a stali se sluhy několika monopolních firem a oligarchů,“ vyzýval Vojáček.

Demonstrace na Krakonošově náměstí trvala zhruba pětadvacet minut. Její účastníci pod několika českými vlajkami deklarovali nutnost obrany demokratického zřízení v České republice. „Myslím si, že příliš nefunguje, aby člověk jednou za čtyři roky přenechal svou vůli někomu jinému v očekávání, že se o něj pak dobře postará. Tak to nikdy nefungovalo a fungovat to nebude ani nyní,“ dodal organizátor setkání Roup.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš

Diskuse

7.5.2019 Josef Janický st.
Vyšetřovací spis “Karel” odhaluje napojení ČSSD a TOP09 na finanční toky podnikatelské a justiční mafie! Během vyšetřování mizí důkazní materiály, státní zastupitelství dává od všeho ruce pryč, do chapadel mafie jsou zapleteny nejvyšší špičky státní moci! Mafie ve spolupráci s politiky oškubala český stát o téměř 14 miliard korun! Výbušný vyšetřovací spis odhaluje financování politických stran skrze nastrčené firmy, fiktivní faktury a bílé koně! Redakce AE News obdržela od anonymního zdroje snad vůbec nejvýbušnější balík informací, který jsme kdy měli možnost spatřit. Materiály a dokumenty zjevně pochází přímo z policejního vyšetřování jedné z nejbrutálnějších kauz současné doby, o které se ale na mainstreamových médiích vůbec nedozvíte. Kauza je natolik nebezpečná, že od ní dávají ruce pryč nejen všechny velké mainstreamové redakce a noviny, ale dokonce i státní zastupitelství a policie se snaží veškeré informace o této kauze eliminovat, protože případ zasahuje do nejvyšších pater české polistopadové politiky. Vyšetřovací spis je doslova obžalobou dvou parlamentních politických stran z účasti na operacích mafie v České republice.
7.5.2019 Jiri Klas
To Trutnovaci nemají jiné starosti než demonstrovat proti komu čemu proti demokratický zvolenému premiéru?! To jste dobrý mladí posuci

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama