reklama 

Ulice Na Struze a Pražská čeká rekonstrukce, řidiče objížďky

23.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 3814
 • komentářů 1

Nejen oprava povrchu silnice, ale také vybudování přechodového ostrůvku u Základní školy kpt. Jaroše. To bude součástí rekonstrukce komunikací v ulicích Na Struze a Pražská, která se uskuteční v průběhu letních měsíců. Ředitelství silnic a dálnic ji plánuje na červenec a srpen.

Ulice Na Struze a Pražská čeká rekonstrukce, řidiče objížďky

Podle starosty města Ivana Adamce přípravné práce začnou na konci června a v následujícím měsíci bude zahájena první etapa. „Hotovo by mělo být do konce srpna tak, aby začátek školního roku nedoprovázely dopravní komplikace,“ řekl. Přechodový ostrůvek u školy bude vytvořen kvůli bezpečnosti chodců. V souvislosti s tím dojde k posunutí autobusové zastávky U Kina o kousek níže tak, aby vznikl dostatečný prostor pro ostrůvek a odbočovací pruh směrem na Kryblici.

Opravy budou probíhat ve čtyřech etapách a neobejdou se bez dopravních omezení. Doprava bude řízena kyvadlově, ale pro plynulejší provoz budou stanoveny objízdné trasy. Nákladní doprava ze směru od Polské ulice na Hradec Králové bude po celou dobu vedena přes Úpské nábřeží a ulici Československé armády.

  1. etapa - od kruhového objezdu u Juniora k odbočce s ulicí Královédvorská (možnost jezdit přes Královédvorskou ulici)
  2. etapa - od křižovatky s ulicí Královédvorská po parkoviště U Studny
  3. etapa - od parkoviště U Studny po prosklenou lávku nad komunikací
  4. etapa - od prosklené lávky ke kruhovému objezdu u kina (kompletní uzavírka mimo vozidla IZS, linkových autobusů a MHD, objížďka přes Úpské nábřeží)

„Děkuji všem řidičům i obyvatelům za trpělivost. Poté, co Trutnovem vedla objížďka při opravě hlavního tahu Náchodem se nápor nákladní dopravy na stavu silnice poměrně dost podepsal. Jsem rád, že Ředitelství silnic a dálnic jedná a rozbitou cestu opraví. Výsledkem bude bezpečnější a pohodlnější doprava v našem městě,“ dodává starosta.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Renáta Tommová

Diskuse

24.5.2019 Jiri Klas
Konečně to už někoho napadlo a hlavně je zbytečných deset přechodu na této silnici nejhorší přechod je úskoky Kpt. Jaroše odbočení v právo!!

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama