reklama 

V Elektrárně v Poříčí hořelo a zachraňovali člověka v bezvědomí, naštěstí jen cvičně

16.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 643

Vše vypadalo reálně a věrohodně. V Elektrárně v Trutnově – Poříčí došlo k požáru. Hořela kompresorová stanice, a navíc v zakouřeném prostředí jeden ze zraněných pracovníků upadl do bezvědomí. Naštěstí však nešlo o skutečnost, ale o pravidelné havarijní cvičení Báňské záchranné služby Odolov a zaměstnanců elektrárny.

V Elektrárně v Poříčí hořelo a zachraňovali člověka v bezvědomí, naštěstí jen cvičně

Připravenost zasáhnout u mimořádných situací, prověření psychické i fyzické odolnosti, orientace v neznámém prostředí a reálné použití techniky v praxi. To byl hlavní cíl cvičení. Aktéři v prostorách elektrárny hasili vyvíječem hasební pěny, kterou vyplnili hořící prostor, kromě toho zachraňovali zraněného pracovníka. Po slanění ho na nosítkách odnesli do bezpečí a přivolali sanitku.

„Tato náročná praktická cvičení záchranářů testují fyzickou i psychickou připravenost a odolnost proti stresu. Jsme rádi, že jsme si v reálných prostorách mohli vyzkoušet nejen techniku, ale i připravenost našich lidí. Cvičení členů naší jednotky je velmi důležité hlavně pro záchranu lidí, kteří se ocitli v ohrožení života,“ vysvětlil Martin Dvořák z Báňské záchranné služby v Odolově.

Martin Hrubý, ředitel poříčské elektrárny, která zásobuje teplem Trutnov a značnou část jeho okolí, každé takové cvičení vítá, protože je přínosem nejen pro záchranáře, ale i pro tuto instituci. „Prověříme součinnost příslušníků integrovaného záchranného systému, platnost telefonních čísel v praxi, a to vše ve spolupráci s našimi zaměstnanci. Víme, že kdybychom potřebovali pomoc při neočekávané události, záchranáři budou připraveni,“ dodal ředitel.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Elektrárny Poříčí

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama