reklama 

Veřejný prostor Trutnova obohatí dvě zbrusu nové knihobudky

16.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1942

S rozmachem internetu a dalších moderních technologií se načas zastavila četba běžných knih. To se ale zvolna začíná měnit k lepšímu. Čtenářů prostě přibývá. K tomu přispěl také fenomén dnešní doby, tak zvané knihubudky. Ty rostou po celé republice jako houby po dešti nejen třeba na vlakových nádražích, ale i jinde ve veřejném prostoru.

Veřejný prostor Trutnova obohatí dvě zbrusu nové knihobudky

Dnes v 16 hodin budou otevřeny dvě knihobudky také v Trutnově, a to na parkovišti Pomněnkové ulice na sídlišti Zelená louka a také u autobusového nádraží. „Budou instalovány na našich odvětracích domcích,“ upozornili iniciátoři této aktivity ze společnosti ČEZ. Jestli má tedy někdo doma vyřazené knihy, které nechce vyhodit, může jimi naplnit nové knihobudky.

Jejich použití je zdarma, není potřeba žádná registrace nebo evidence, knihu si lze půjčit, věnovat, vzít nebo vyměnit v knihobudce za jinou. Knihy mohou čtenáři samozřejmě vracet, věnovat nebo přemísťovat na libovolná místa bez omezení.

Města i obce v celé zemi stavějí knihobudky na rozmanitých místech a v mnohdy velmi originálním provedení. Vznikají například z bývalých telefonních budek, různých vitrín či dokonce skříní pod okřídleným sloganem Dones knihu a vyměň za jinou. Knihobudky jsou vyhledávané a prospěšné.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: nem-tr.cz,
archbla.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama