reklama 

Žluté kuře s kruhem doprovodí skauty při sbírce pro děti

28.5.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 375

Téměř 15 milionů korun je potřeba vybrat ve 21. ročníku sbírky Pomozte dětem, kterou symbolizuje žluté kuře. Tyto finanční prostředky by měly být využity na TOP 50 projektů, které mají pomoci ohroženým a znevýhodněným dětem v republice. Sbírka, do které aktivně zapojí trutnovské skautské středisko Hraničář, vypukne zítra v 16 hodin na Krakonošově náměstí.

Žluté kuře s kruhem doprovodí skauty při sbírce pro děti

Podobně jako v minulých letech bude doprovázet skauty s pokladničkami v centru města jejich obvyklý maskot v podobě žlutého kuřete se záchranným kruhem. „Obyvatelé města mohou finančně přispívat a pomoci tak znevýhodněným dětem. Výtěžek sbírky bude zaslán na konto nadace Pomozte dětem,“ upozornila Blanka Radiměřská ze střediska Hraničář. 

Součástí sbírkového odpoledne bude pestrý zábavný program s rozmanitými hrami a soutěžemi pro děti bez rozdílu věku. „Přijďte si zasoutěžit nebo si udělat selfie s kuřetem,“ zve na akci Radiměřská s tím, že právě finanční podpora občanů může přispět k nákupu speciálních zdravotních pomůcek, rehabilitacím, zázemím i například odlehčovacími tábory pro vážně nemocné děti a jejich důstojný život. Čtěte také.   

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama