reklama 

Dušičkové sešlápnutí plynu stálo starostu Adamce řidičák a dostal pokutu pět tisíc

12.1.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 5980
 • komentářů 1

Stalo se to na začátku listopadu minulého roku. Nečekaně najevo to však vyšlo až v těchto dnech. Trutnovský starosta Ivan Adamec jel tenkrát ve svém voze s manželkou na Dušičky. Na rovince v Chotěvicích, kde je předepsaná padesátikilometrová rychlost, začal předjíždět jiný automobil. Sešlápl pedál plynu a… měl pech. Byl změřen hlídkou dopravních policistů.

Dušičkové sešlápnutí plynu stálo starostu Adamce řidičák a dostal pokutu pět tisíc

Výsledek měření rychlosti byl 92 kilometrů v hodině. „Ve správním řízení, které proběhlo ve Vrchlabí, jsem přišel na půl roku o řidičský průkaz a musel jsem zaplatit pokutu pět tisíc korun,“ řekl nám dnes starosta s tím, že nikoho neohrozil a nebyl pod vlivem alkoholu. „Prostě jsem jel příliš rychle a porušil dopravní předpisy,“ konstatoval Adamec.

Na svém facebookovém profilu dnes vydal k této události prohlášení, aby, jak uvádí, předešel dezinformacím. „Spěchal jsem více, než se slučovalo s povolenou rychlostí v daném místě. Nejsem na to hrdý, ale stalo se a přijal jsem trest. Po uplynutí stanovené lhůty mně bude řidičské oprávnění podle zákona vráceno. Spěchat už budu pomaleji,“ slíbil.

Po dobu, kdy bude bez řidičského průkazu, mu bude při výjezdech v souvislosti s funkcí starosty k dispozici řidič. „Na cestu do Prahy, kde ve sněmovně vykonávám poslanecký mandát, mě bude vozit asistent, kolegové nebo moje děti, které jsou v Praze,“ prozradil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

13.1.2019 Jiri Klas
To smekam starosto uznat chybu umí jen čestní lidé! Stát se to může každému řidiči!

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama