reklama 

Kvalitní spánek si může dovolit každý, tvrdí kosmetička Daniela Němcová

18.1.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1416

„Přála bych si, aby se kosmetická péče, ať už ta domácí nebo profesionální, stala součástí běžné denní rutiny, tak jako péče o zuby,“ říká trutnovská kosmetička Daniela Němcová. Ta už se prý jako malá rozhodla, že až vyroste, bude lidem pomáhat dbát o krásu a zdraví. Posledních pět let poskytuje péči o pleť již ve svém vlastním kosmetickém a relaxačním centru Beauty & Spa na Krakonošově náměstí.

Kvalitní spánek si může dovolit každý, tvrdí kosmetička Daniela Němcová

Začněme otázkou na muže. V jakém počtu si nacházejí cestu do vašeho centra a jaké služby žádají?
V současné době už není návštěva mužů v kosmetickém salonu žádné tabu. Do velké míry to souvisí se změnou životního stylu mužů a také s jejich snahou o reprezentativní vhled, což je dnes důležité i pro řadu pracovních pozic, např. manažeři apod. V případě mého salonu muži reprezentují zhruba třetinu klientely. Nejžádanější úkony jsou u mužů úprava obočí, čištění pleti, depilace a manikúra. 

Daniela Němcová

  • narozena 20. července 1987 v Trutnově
  • je svobodná, zadaná
  • vystudovala SČMSD Dvůr Králové nad Labem, obor kosmetička
  • pracuje 12 let v oboru, z toho 5 let provozuje kosmetické a relaxační centrum Beauty & Spa na Krakonošově náměstí
  • má ráda sport, rodinu, cestování s přítelem, nemá ráda koprovku, lhaní, lidskou hloupost

Kdybyste nám měla dát tři rady, jak se starat o svou pleť, co byste nám doporučila?
Každý jsme svým způsobem originální, a proto doporučuji navštívit kosmetičku, která diagnostikuje typ a stav vaší pleti. Následně pro vás naladí nejvhodnější péči a ošetření. Na běžnou domácí péči o pleť doporučuji mycí čistící gel, peeling a pleťový krém vhodný pro váš typ pleti.

Napadlo by vás, že by se z vás mohla stát právě kosmetička? Co vás přimělo k této práci?
To, že budu kosmetičkou, jsem věděla už od šesti. Mamka mě kvůli zrušenému hlídání musela vzít s sebou ke kosmetičce. Místo, vůně, vlídnost paní kosmetičky a upravenost mamky mě učarovaly. Na konci základní školy nebylo co řešit.

Jakou cestu jste musela urazit a co všechno se naučit, než jste se dostala tam, kde jste teď?
Po ukončení čtyřletého maturitního oboru kosmetička jsem absolvovala řadu rekvalifikačních kurzů (např. nehtová modeláž, pedikúra apod.), zdokonalovala jsem se v oboru a hlavně v praxi. V podstatě tento proces nikdy neskončil. Každoročně se účastním řady kosmetických veletrhů, odborných seminářů, rozšiřuji si rozhled o novinky v oboru.

Naučit se řemeslo je jedna věc, ale jaké další schopnosti jako kosmetička potřebujete?
Dělat dobře a kvalitně svou práci nestačí. Kosmetička by měla být empatická, rozumět podnikání, měla by skvěle reprezentovat svůj salon a v neposlední řadě by měla být i dobrým psychologem. Důležitý je však profesionální a individuální přístup ke každému klientovi.

Jakou péči najdou ženy ve vašem salonu?
V mém salonu nabízím celkovou péči o pleť, chemický peeling s řadou efektů, např. omlazující pleť, prodlužování řas, depilaci, manikúru, shellac, pernamentní make-up, líčení.

Jaké procedury jsou mezi zákazníky nejoblíbenější?
V poslední době je stále na vzestupu prodlužování řas, což spolu s kosmetikou jsou momentálně nejoblíbenější procedury. 

S jakou kosmetikou pracujete? Proč jste si vybrala tyto značky?
Pracuji s exkluzivní značkou PAYOT. Ta je známá pro své čisté přírodní látky. Produkty nejsou testovány na zvířatech a kosmetika je hypoalergenní (vhodná i pro alergiky), což je pro mě důležité. PAYOT má mezinárodní renomé a stále si zachovává jedinečnou filozofii Dr. Nadi Payot, která harmonizuje nejen tělo, ale i duši. Byliny, rostliny a minerály jsou základem obsahu produktu a svým biologickým a fyziologickým působením spolu s aktivními látkami tvoří produkty výhradně přírodní. PAYOT Paris je francouzská profesionální kosmetika, která respektuje nejen typ pleti, ale i její okamžitý stav. Tato kosmetika patří už léta ve světe k exkluzivním značkám, a to nejen díky postavení na žebříčku světových salonních kosmetických značek, ale především díky kvalitě a účinkům kosmetiky a výrobků samotných, jež jsou na přírodní bázi v kombinaci s nejmodernější technologií. 

Váš názor na kosmetiku chemickou, přírodní a BIO?
Kůže je největší orgán našeho těla. Proto péče o ni by měla být jednou z našich priorit. Mnoho lidí hledí na kvalitu jídelníčku, kolik kilometrů uběhli, ale co aplikují na svou kůži, moc neřeší. Osobně se snažím tam, kde je to možné, používat kosmetické přípravky se zastoupením přírodních složek, a to i kvůli jejich šetrnosti k životnímu prostředí. Příroda je plná užitečných a prospěšných látek pro naši pleť. Proto jsem se rozhodla používat a nabízet právě kosmetiku firmy Payot. Důležité je sledovat složení přípravků a nenaletět jen hezkému obrázku z obalu. Použité složky jsou vždy uvedeny v pořadí, v jakém jsou v přípravku množstevně obsaženy (INCI, neno Ingerdients). Látky pod jedno procento ale už tak být řazeny nemusí! U BIO kosmetiky je důležité zdůraznit fakt, že zatímco u potravin je označení regulováno, u kosmetiky tomu tak není. Proto doporučuji pro příznivce BIO kosmetiky sledovat uvedené certifikáty na obalu výrobku. Kvalitní kosmetika jde ruku v ruce s nabídkou přírodních látek ve složení. Nevýhodou je vyšší cena přípravků a v některých případech i kratší životnost.

Jak moc sledujete trendy v kosmetice, přípravcích a procedurách? Co v poslední době upoutalo vaši pozornost?
Kosmetika je nejen mým zaměstnáním, ale i koníčkem. Proto sleduji trendy a dění v oboru více méně denně. Hodně novinek čerpám z internetu, z knih. V poslední době mě mimo jiné zaujala nabídka produktů působících proti vlivu modrého světla z monitorů. 

Zkoušíte novinky nejprve na sobě, než je začnete nabízet zákazníkům?
Nové přípravky na trhu vždy zkouším nejprve na sobě a blízkém okruhu dobrovolníků či známých. Zpětnou vazbu následně řeším se zástupci kosmetických firem, porovnávám s potřebami zákaznic a nakonec vyselektuju nejvhodnější produkty.

A máte nyní nějakou novinku?
Nejvýznamnější novinkou v mém salonu je Soňa Hampelová, která výborně doplňuje neustále rostoucí zájem o prodlužování řas.

Jaké chyby nejčastěji dělají ženy v péči o pleť?
Neodličují se!!!

Existuje podle vás v dnešní době nějaký kosmetický „zázrak“?
Kosmetický zázrak zdarma, který si může dovolit úplně každý, je kvalitní spánek. Nekoukat před usnutím do monitoru, kdy modrá složka z jeho světla ovlivňuje negativně tvorbu melatoninu a tím kvalitu spánku, ale také negativně působí i na naši pleť. I když i na to už myslí výrobci kosmetických přípravků a uvádějí na trh řady snižující vliv modrého světla z monitoru na naši pleť. Dále nestresovat se z věcí, co nemůžu ovlivnit. Dodržovat základy životosprávy.

Co byste doporučila každé ženě, která chce být krásná?
Mějte se rády takové, jaké jste a udělejte si každý den chvilku pro sebe a svou pleť. Omezte, nebo skončete s kouřením.

Jak často by měly ženy navštěvovat salón?
Každý den se svrchní část epidermisu v šupinkách odlupuje a na její místo přicházejí úplně nové hladké buňky. Celková obnova přitom trvá přibližně jeden měsíc. Doporučuji tak navštívit kosmetický salon jednou měsíčně.

Venku panuje zima. Je potřeba se nějak speciálně starat o pleť?
V zimním období je důležitá ochrana před vlivem nízkých teplot. Ty zpomalují průtok krve v nechráněných částech těla a snižují výrazně metabolismus kůže. Ta se potom vysušuje vlivem silného mrazu, studeného větru, ale i vlivem klimatizace a ústředního topení. Proto kůži chraňte a hydratujte. Ideální jsou zimní krémy pro váš konkrétní typ pleti.

Co vás na práci kosmetičky baví?
Baví mě, že dokážu pomoci ženám i mužům na cestě vnímat sami sebe spokojenější. Těší mě, že se daří řešit i vážnější problémy s pletí. A jsem vždy moc ráda, když u mě zákazník najde ke všemu odpočinek, vnitřní pohodu, odhodí starosti a nabije se během procedury. Přála bych si, aby se kosmetická péče, ať už ta domácí nebo profesionální, stala součástí běžné denní rutiny, tak jako péče o zuby.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama