reklama 

Legendu Jana Luštince na postu šéfa muzea střídá David Ulrych

5.1.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 877

Patří mezi největší znalce historie Krkonoš. Ještě nedávno uváděl ve Společenském centru Uffo výstavu malíře nejvyšších českých hor Miloše Šejna. A nyní po neuvěřitelných jednačtyřiceti letech, po které vedl jilemnické muzeum, odešel na zasloužený odpočinek. Jan Luštinec je prostě krkonošská legenda.

Legendu Jana Luštince na postu šéfa muzea střídá David Ulrych

Na jeho místo ma začátku roku přišel Luštincův dosavadní kolega David Ulrich. „Po Janu Luštincovi se muzeum nepřebírá snadno, vždyť jilemnické muzeum a jméno jeho vedoucího jsou pro většinu lidí skoro synonyma,“ řekl Robin Böhnisch, ředitel Správy KRNAP. Podle něj za Luštincem zůstává ohromný kus práce. Jilemnické muzeum navštíví ročně hodně přes dvacet tisíc lidí, což je i v celorepublikovém kontextu velmi slušná návštěvnost.


David Ulrych, Nový ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici.

„Významně také rozšířil sbírku obrazů Františka Kavána, která nemá ve světě konkurenci. Zrekonstruoval část zámku do podoby, v níž ji znali poslední vlastníci z rodu Harrachů, vybudoval velikou expozici historie českého lyžování, a tak by se dalo pokračovat. Skvělé je, že se mu dokonce v plné práci podařilo napsat také dosud poslední krásnou knihu o Janu Nepomuku hraběti z Harrachu,“ dodává ředitel Böhnisch.


Jilemnické muzeum vedl Jan Luštinec dlouhých jednačtyřicet let.

S Janem Luštincem bude muzeum dál spolupracovat. „Na další spolupráci se těším, vždyť už máme i některé konkrétní společné aktivity na letošní rok s panem doktorem Luštincem domluvené, první z nich už se návštěvníci muzea dočkají velmi brzy,“ prozradil nový šéf Krkonošského muzea v Jilemnici David Ulrych, který v této instituci pracuje od roku 2016. Ve volném čase se věnuje také historickému šermu s vrchlabskou skupinou Rego.

(hyš, tz)
hynek@truntovinky.cz
Foto: Jakub Kašpar, Miloš Šálek

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama