reklama 

Tříkrálová sbírka v Trutnově vynesla rekordní výtěžek

18.1.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 859

V návaznosti na starou lidovou tradici chodily od 4. do 13. ledna po obcích trutnovského regionu skupinky Tří králů a vybíraly peníze pro dobrou věc. Ve středu došlo na městské policii k rozpečetění všech 33 tříkrálových pokladniček, do nichž se vybíraly příspěvky v Trutnově. A výsledek byl skvělý.

Tříkrálová sbírka v Trutnově vynesla rekordní výtěžek

V Trutnově se vybralo rekordních 99 247 korun a dohromady na Trutnovsku vynesla letošní sbírka, která byla již podevatenácté pořádána Oblastní charitou Trutnov, rovněž rekordních 209 020 korun, takže poprvé došlo k překročení dvěstětisícové hranice.

„Rekord padl i v celkové částce jedné pokladničky, kde bylo 11 198 korun. To se za mou osmiletou éru Tříkrálové sbírky ještě nestalo,“ uvedla koordinátorka sbírky za Oblastní charitu Trutnov Martina Vágner Dostálová. „Děkujeme všem za stálou podporu a důvěru v tuto sbírku. Mám ohromnou radost, že jsou Trutnováci i obyvatelé okolních obcí stále tak vstřícní věnovat do pokladniček finanční dar, a že mám stále kolem sebe nadšené lidi, kteří s realizací této sbírky pomáhají,“ dodala.

Výtěžek letošní sbírky je určen na nákup lineárních dávkovačů pro domácí zdravotní službu a domácí hospicovou péči. „Tyto dvě služby poskytují odbornou pomoc nemocným a zdravotně postiženým pacientům v jejich přirozeném domácím prostředí. Zejména v domácí hospicové péči je nezbytné vybavení pro aplikaci paliativní terapie. Lineární dávkovače pro kontinuální aplikaci tišících prostředků zmírňují průvodní projevy terminálního stavu a významně zvyšují kvalitu života nevyléčitelně nemocných,“ vysvětlila Martina Vágner Dostálová.

Druhá část výtěžku podpoří zdejší potravinový a humanitární sklad. Sklad pomáhá jednotlivcům a rodinám, kteří se ocitli v nouzi. Třetí část výtěžku je určena také na podporu vzdělávání dětí a mladých lidí v Indii a na pomoc při humanitárních katastrofách.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama