reklama 

Charitativní bazar Be Charity pomáhá přes značkové oblečení

12.11.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1494

Máte doma ve skříni značkové módní oblečení, které už nenosíte? Udělejte dobrý skutek a darujte ho do charitativního bazaru Be Charity. Veškeré získané finanční prostředky jsou použity na rehabilitace a zdravotní pomůcky pro děti a osoby s těžkým postižením.

Charitativní bazar Be Charity pomáhá přes značkové oblečení

„Je to vlastně geniální věc. Darujete oblečení, někdo si ho koupí, takže mu uděláte radost a ty peníze pak ještě pomůžou dětem,“ povídá Radka Hoření z Batňovic, která se rozhodla s kamarádkou Andreou Burešovou poprvé zapojit do této bohulibé akce i veřejnost z královéhradeckého regionu.

První ročník charitativního bazaru proběhl již v létě 2006. Pod Nadačním fondem Be Charity Barbory Nesvadbové se koná oficiálně poslední čtyři roky v Praze, Brně a Třinci. Dříve se jednalo o dobrovolnickou akci zakládajících členů fondu. Akce byla však natolik úspěšná a vzbudila zájem, že se z ní stal velmi podstatný způsob finanční pomoci potřebným a přidala se další města.

Letos poprvé se uskuteční v Českých Budějovicích a také v Hradci Králové, kde nákupní horečka pro dobrou věc vypukne v obchodním centru Aupark v úterý 26. listopadu ve 13 hodin.

„Znám se s Bárou Nesvadbovou i Olgou Trčkovou, která před třinácti lety celý projekt vymyslela. Zjistila jsem, že v našem regionu nic takového není. Chytla jsem se toho, dodala si odvahy a pustila se do toho. Původně jsme uvažovaly o tom, že by se akce mohla konat v trutnovském Uffu, ale nakonec jsme oslovily hradecký Aupark, kde proudí více lidí a tím je i větší šance, že se prodá více oblečení a získá více peněz,“ uvedla Radka Hoření.

Smyslem charitativních bazarů je vlastně nabídnout lidem možnost zakoupit stylové a značkové oblečení a doplňky za zlomek jejich původní ceny a udělat radost jak sobě, tak nemocným spoluobčanům.

Štědří donátoři mohou luxusními a módními kousky ze svých šatníků přispívat ještě týden, do 19. listopadu. „Sběr probíhá tak, že kdo chce darovat oblečení, ať nás kontaktuje na telefonním čísle 792 778 492 nebo e-mailu obchod@rhfashion.cz, kde se domluvíme na předání. Pokud je z okolí, tak si pro oblečení i zajedeme,“ popsala Radka Hoření. „Peníze, které se pak v Auparku vyberou, se letos rozdělí mezi dvě děti z Královéhradeckého kraje,“ dodala.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv Radky Hoření

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama