reklama 

Když dva dělají totéž: Velké testování Peugeotu 3008

1.11.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1274
 •• Komerční sdělení

Jedno klišé praví, že co se na autech líbí ženám, to přijde mužům legrační, a co obdivují chlapi, to holky snadno přehlédnou. Jak je to ve skutečnosti? Trutnovský Autostyl, autorizovaný prodejce vozů předních světových značek, se rozhodl přijít podobným řečem na kloub. V rámci projektu #testovanozivotem zapůjčil nový Peugeot 3008 SUV ženě a muži. Co zjistili influencerka Martina Prokopová a Muž roku Vojtěch Urban?

Když dva dělají totéž: Velké testování Peugeotu 3008


Inspirativní a inteligentní

Podle výrobce je Peugeot 3008 SUV automobil poskytující jedinečné zážitky, a to zejména díky inteligentním technologiím. Získal víc než 30 mezinárodních ocenění včetně prestižního titulu Car of the Year 2017.

Jeho maska je popisována jako energická, přední světlomety připomínají oči šelmy. Unikátní PEUGEOT i-Cockpit nabízí 8ʺ displej, vysoko posazený přístrojový štít s volbou režimů zobrazení, kompaktní volant. Auto je vybaveno Advanced Grip Control, adaptivním tempomatem i například funkcí Hill Assist Descent Control, která drží vůz pod kontrolou v prudkých svazích.

Za příjemný bonus lze považovat bezdotykové otevírání kufru nebo kamery systému VisioPark2 monitorující překážky v okolí auta. Naftový Peugeot 3008 SUV vykazuje spotřebu asi 3,8 - 5,3 l/km, benzinová verze pak 4,5 - 7,1 l/km.

Dva týdny za volantem

Martina Seidl je z Trutnova, Vojtěch Urban ze Vsetína. Jejich testování se tedy odehrávalo v odlišných podmínkách. „Vyrazili jsme do Hradce Králové do kina, do Jablonce nad Nisou k lékaři, do Polska na výlet, vyzkoušeli jsme dokonce jízdu po sněhu na chatě Výrovka. Jinak klasika - do školky, do práce, na houby. Velmi často i s naším 50kilovým psem Maxem. Vešli jsme se bez problémů,“ popisuje své cesty maminka dvou dětí Martina, která měla vůz k dispozici dva týdny.

Vojtěch Urban se esúvéčkem dopravoval domů na Moravu, navštívil Jižní Čechy a přicestoval do Trutnova. Automobil získal na půlroku jako odměnu za vítězství v soutěži Muž roku. „Velmi mile mě překvapil design a zpracování interiéru. Nemám vůči francouzským autům předsudky, ale byl jsem fakt zaskočen, na jaké úrovni dnes jsou,“ netají Vojtěch. Jeho testovací kolegyně dodává, že velká auta miluje a Peugeot 3008 považuje za vůz velmi příjemný jak exteriérově, tak v interiérově.

Co potěšilo, co pozlobilo

Některé z recenzí automobilových serverů se pozastavují nad poněkud atypickou palubovkou a „šišatým“ volantem. Ale zrovna tyto prvky Vojtěcha a Martinu bavily. „Právě ze sportovního volantu a displeje místo otáčkoměrů jsem byl nadšen nejvíce,“ přiznává Vojtěch a Martina dodává: „Palubovka se mi líbí moc. Interiér je celkově nádherně zpracovaný. Menší sportovní volant krásně padne do mých drobných rukou, ale paradoxně ho chválil i manžel. Lepší výhledy na budíky nemá podle mě snad žádné jiné auto. V praxi jsou naprosto úžasné.“

Muž roku nenašel na Peugeotu 3008 nic, co by ho vyloženě zlobilo: „Auto je opravdu pohodlné, velikostně mi naprosto sedí a motorizace je do městského provozu úplně ideální.“ Influencerka si musela zvyknout na řadicí páku. „Už jsem pár aut vyzkoušela, a přesto jsem se s pákou tohoto typu setkala prvně. Cestou z Autostylu domů jsme se sžívaly, pak už to byla paráda,“ popisuje a doplňuje, že jí v zapůjčeném modelu chyběla parkovací kamera: „Jsem nejspíš zhýčkaná, dřív jsem jezdila v autech bez kamery. Ale jakmile jednou poznáte její výhody, už se vám těžko zvyká na parkování bez očí navíc. Kamery systému VisioPark2, které Peugeot 3008 ve vyšších výbavách má, by se mi moc líbily.“

Kdyby byla 3008 zvíře

„To je těžká otázka. Asi kůň. Pracovitý, vytrvalý, sportovní, a když je potřeba, tak hbitý a rychlý,“ odpovídá Vojtěch Urban na otázku, k jakému zvířeti by vůz přirovnal. „S manželem jsme se jednoznačně shodli na medvědovi. Je mohutný a má sílu,“ připojuje Martina Seidl.

A komu podle testujících Peugeot 3008 sedne nejlépe? Muž ho doporučuje rodinám a maminkám, které se chtějí cítit komfortně a bezpečně ve větším voze. Žena zastává názor, že jde o skvělé rodinné auto: „Vyhovělo všem našim potřebám, i těm psím. Ve výsledku si ho mohou pořídit starší lidé, co berou na výlety vnoučata nebo naopak mladí, kteří objevují svět. Do 3008 se totiž určitě sbalí i na delší cesty.“

AUTOSTYL a. s.
Horská 579

541 01 Trutnov
www.autostyl.eu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama