reklama 

Nemocnice jsou v zisku, chlubí se krajský holding

1.11.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 687
 • komentářů 1

Nemocnice patřící pod krajský Zdravotnický holding vykázaly za devět měsíců letošního roku zisk 7,4 milionů korun. To je výrazné zlepšení, za stejné období loňského roku totiž vykázaly ztrátu 64,1 milionů korun. Vyplývá to z dnes zveřejněné tiskové zprávy holdingu.

Nemocnice jsou v zisku, chlubí se krajský holding

Významně se zlepšil ekonomický výsledek náchodské a trutnovské nemocnice. Oběma pomohly zejména zvýšené příjmy od zdravotních pojišťoven. „V letošním roce se podařilo ukončit některá vleklá jednání se zdravotními pojišťovnami, což mělo kladný vliv na hospodaření zejména Oblastní nemocnice Náchod a Oblastní nemocnice Trutnov. Zde se nám velmi osvědčil společný přístup k jednání,“ oznámil předseda představenstva holdingu Marian Tomášik.

Pro srovnání: loni po devíti měsících měl náchodský špitál ztrátu přes 44 milionů korun, letos naopak zisk téměř 7,4 milionů. Oblastní nemocnice Trutnov proměnila ztrátu přesahující 14 milionů korun na zisk 9,1 milionů. „Z výsledků Oblastní nemocnice Trutnov je zřejmé, že její statutární ředitel Miroslav Procházka je člověkem na svém místě,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Také nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem zlepšila meziročně hospodaření, a to přibližně o 1 milion korun. Za devět měsíců dosáhla vyrovnaný hospodářský výsledek. Naopak jičínský špitál se propadl do dvojnásobné ztráty, na mínus 8,8 milionů korun.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

3.11.2019 Jiri Klas
Taky aby péče o pacienty byla suprova ne jen koukat prachy!!

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama