reklama 

Noc venku upozorní na problematiku bezdomovectví

20.11.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1997

Rádi byste v chladném podzimním období podpořili ty, kteří nemají to štěstí a nemají vlastní domov? Pokud ano a přemýšlíte, jak to udělat, je tady už zítra možnost navštívit pátý ročník benefiční akce na podporu osob bez domova Noc venku v Trutnově.

Noc venku upozorní na problematiku bezdomovectví

Na Krakonošově náměstí u Staré radnice, můžete od 18 hodin vyjádřit svou podporu nejen svou přítomností, ale třeba také trvanlivou potravinou v podobě masové konzervy či instantní polévky. Ti odvážnější z vás mohou na náměstí i přespat, aby sami na vlastní kůži zakusili chladné noční počasí a těžké ranní vstávání do všedního dne z tepla kartónů a následný odchod do školy či zaměstnání.

A co vás ještě čeká?

Večerem budou provázet studenti gymnázia Natálka a Bárt, a to za příjemného doprovodu tematické živé hudby kapely Mezi mosty.

„Program zahájíme přívětivým slovem místního faráře, zahřejete se stylovou gulášovou polévkouči opečeným buřtem nad otevřeným ohněm v sudech. Uvidíte syrový dokumentární film o tom, jak se žije na ulici a po něm můžete pohovořit s pracovníkem, který vám zodpoví vaše případné dotazy o práci s lidmi bez domova,“ říká Lucie Havrdová, ředitelka azylového domu Most k životu, který tuto akci pořádá společně s Oblastní charitou Trutnov a K-centrem Riaps.

Shlédnete také ukázku první pomoci z rukou budoucích profesionálů - studentů zdravotní školy a v neposlední řadě uslyšíte názor nejen středoškoláků na celou problematiku, který zpracovali formou ankety mezi občany Trutnova.

„Vezmete-li s sebou vaše děti, připravte je na to, že si budou moci postavit z kartónů svůj vlastní domov a vyzdobit si jej dle svých představ. Inspirovat se mohou výstavou obrazů dětí, které v současnosti bydlí v azylovém domě a obrázky pro tuto příležitost namalovaly,“ doplňuje Lucie Havrdová.

Přijít a podpořit osoby bez domova třeba rukavicemi či teplými ponožkami, můžete v průběhu večera a celé noci kdykoliv. Stejně tak jako odejít do tepla vašich domovů.

(lha, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama