reklama 

Pouť vozíčkáře Honzy Duška po Svatojakubské cestě vyšla knižně

25.11.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 443

Na vozíku život nekončí! To je motto projektu Camino na kolečkách, který je unikátním počinem sedmatřicetiletého Honzy Duška ze Dvora Králové nad Labem s diagnostikovanou roztroušenou sklerózou a odkázaného na invalidní vozík. Ten s doprovodným týmem absolvoval 640 kilometrů dlouhou pouť po slavné Svatojakubské cestě z Logroňa do Santiaga de Compostela.

Pouť vozíčkáře Honzy Duška po Svatojakubské cestě vyšla knižně

A nyní o tomto putování vznikla stejnojmenná kniha. Nový knižní opus Honzy Duška a Lenky Stránské byl pokřtěn 22. listopadu na lodi Kamina na Smíchovské náplavce v Praze. Zdravici k úspěchu knihy zaslal i sám kardinál Dominik Duka, který poutníkům před cestou požehnal. Knihu pokřtili Duškovy děti včetně Jendy, který s ním cestu absolvoval.

Dále Mirek Jech z kapely Continue a Eva Toulová, režisérka celovečerního dokumentu Camino na kolečkách, který byl prezentován na festivalech po celém světě, například v Mexiku, Libanonu, USA, Barceloně a z Five Continents International a Barcelona Planet film Festivalu zvítězil v kategoriích nejlepší dokumentární film. S Honzou Duškem vedly Trutnovinky rozhovor v září roku 2017 po jeho dlouhé pouti do Santiaga. Čtěte také.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Jana Duška

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama