reklama 

Rychlý a flexibilní poskytovatel inovativních a průkopnických technologií

25.11.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 520
 •• Komerční sdělení

Od září letošního roku podniká divize Powertrain společnosti Continental pod novým názvem Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. Svým novým názvem společnost odkazuje na vedoucí pozici v oblasti technologií pro dopravu bez emisí. V Královéhradeckém kraji novou společnost reprezentuje závod v Trutnově, který dodává výrobky pro značky jako je BMW, Audi, Ford, Hyundai, Renault, PSA, Volkswagen, Daimler, General Motors a mnoho dalších.

Rychlý a flexibilní poskytovatel inovativních a průkopnických technologií


Zákazníci přibývají

„Tři čtvrtiny světové automobilové produkce mají tu čest být vybaveny výrobky společnosti Continental. Jsme rádi, že se i my můžeme každý den podílet na tomto úspěchu,“ říká ředitel trutnovského závodu Lukáš Rosůlek „V Trutnově jsme patřičně hrdí na naše vysokotlaká dieselová a benzinová čerpadla, komponenty pro vstřikovací systémy, turbodmychadla, senzory oxidu dusíku, vysokotlaké senzory, aktuátory, recirkulační ventily spalin a v neposlední řadě systémy tepelného managementu pohonného ústrojí, které je využito ve spalovacích motorech a do budoucna i ve vozidlech poháněných alternativními způsoby, tedy elektricky nebo hybridně,“ uvádí Lukáš Rosůlek.

V trutnovských moderních halách se vyrábí produkty pro většinu velkých hráčů automobilového světa. Aktuálně divize zásobuje více než 20 zákazníků. Podle Lukáše Rosůlka se toto zákaznické portfolio v následujícím období více jak zdvojnásobí.

Bez manuální práce se firma neobejde

V provozu východočeské divize Vitesco Technologies nechybí nejmodernější výrobní, měřicí a laboratorní technologie. Chlubit se může i R&D centry pro vysokotlaká čerpadla a turbodmychadla.

„Jen těžko si můžeme naši výrobu představit bez procesů, jakými jsou například osazování tištěných spojů, obrábění, gelování či drátkování. Bez manuální montáže našich zaměstnanců se neobejdeme, stejně tak bez šroubování, broušení, lisování a sváření, včetně finálního testování a kalibrace. Více jak 100 precizních procesů a technologií se každý den zapojuje do výroby našich výrobků a komponentů,“ poukazuje Lukáš Rosůlek.


Lukáš Rosůlek.

Všechny výrobní stroje a zařízení jsou vzájemně propojeny datovým systémem, který umožňuje okamžitou reakci na jakoukoliv výrobní nepřesnost, čímž se zamezí výrobě nekvalitního výrobku. „V Trutnově ročně vyrobíme více než 20 milionů klíčových komponentů zajišťujících bezpečnou a efektivní mobilitu každého z nás,“ dodává Lukáš Rosůlek.

Doprava bez emisí, nehod a stresu

Závod v Trutnově je dobře připraven na budoucí výzvy proměnlivého světa automotive, který jednoznačně směřuje ke třem megatrendům, jimiž jsou doprava bez emisí, doprava bez nehod a doprava beze stresu. „Od ryze individuální přepravy směřujeme ke sdíleným řešením. Software bude v roce 2030 tvořit 30 % hodnoty automobilu,“ říká ředitel trutnovské divize. 

Continental již dnes nabízí řešení k naplňování těchto megatrendů. Cílem společnosti je ekologicky čistá a udržitelná doprava. Proto je důraz kladen na to, aby základní komponent každého vozu – tedy jeho motor - využíval mimo jiné i elektrický pohon a inteligentní technologie.

Technicky zaměření pracovníci jsou žádaní

Trutnovský závod stále nabízí atraktivní pozice, které jsou vhodné nejen pro absolventy středních odborných škol a učilišť. Aktuálně poptává technology, kvalitáře, seřizovače i výrobní dělníky.

„Obdobně jako ostatní zaměstnavatelé, i my se potýkáme s nedostatkem převážně kvalifikovaných, technicky zaměřených kandidátů. Situaci jdeme naproti především náborem z vlastních zdrojů, výchovou vlastních talentů a interním povyšováním těch nejlepších. Aktivně spolupracujeme s trutnovskými středními školami a předními českými univerzitami. Pro naši společnost chceme pouze ty nejlepší kandidáty. Výběrové řízení tedy klade vysoký důraz nejen na technické kvality kandidáta, ale především na vzájemný soulad s našimi firemními hodnotami,“ uvádí vedoucí personálního oddělení trutnovského závodu Milan Kubíček.


Milan Kubíček.

Firma si svých zaměstnanců váží a nabízí jim příjemné pracovní prostředí i pestrou nabídku benefitů. Například je to vlastní autobusová doprava či společenské akce, které pro zaměstnance pravidelně pořádá. „Jedním z klíčových faktorů při získávání nových zaměstnanců i udržení těch stávajících je pro nás firemní kultura. Jsem rád, že své potřeby a sny si v Trutnově díky Vitesco Technologies plní přes více jak 2000 zaměstnanců,“ uzavírá Milan Kubíček.

Volanovská 518, 541 01 Trutnov
Tel.: 800 800 552
E-mail: personalni.trutnov@continental-corporation.com
www.continental.jobs.cz | www.continental.com/cs-cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama