reklama 

Statistika: Dopravní nehody v Královéhradeckém kraji

7.11.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 767
 •• Komerční sdělení

Setkání s dopravní nehodou je pro každého velmi nepříjemným životním okamžikem. Jen na území Královéhradeckého kraje se jich však od začátku letošního roku stalo 3 677. Průměrně se tak přihodilo více než 400 nehod měsíčně, respektive 13 denně. Přečtěte si statistiku nejčastějších příčin nehod v kraji a vzniklých škod v rámci povinného ručení.

Statistika: Dopravní nehody v Královéhradeckém kraji

Základem bezpečné jízdy po silnici je obezřetnost a opatrnost - újmu na vašem zdraví vám povinné ručení neuhradí. Dodržování předpisů by mělo být samozřejmostí, nebylo tomu tak ale u nejčastějších krajských dopravních přestupků vedoucích k nehodám. Řidiči se opakovaně provinili nepřiměřenou rychlostí, neposkytnutím přednosti v jízdě, řízením pod vlivem alkoholu nebo nesprávným předjížděním.

Nejvíce nehod pod vlivem alkoholu způsobili šoféři v červnu (33 dopravních nehod), stejně tak obsadili tento měsíc pomyslnou první příčku v množství nehod zapříčiněných nedáním přednosti v jízdě - 49 nehod. Nejznačnější část řidičů má problém s rychlostí jízdy, uspěchaný přesun překračující povolenou hranici byl nejčetnější příčinou dopravních nehod v lednu (117 nehod).

Naopak nejbezpečnějším měsícem z uplynulých tří čtvrtin roku se stal únor, během kterého řidiči zavinili „jen“ 316 silničních neštěstí. Nejvíce záznamů o dopravní nehodě se pak policistům sešlo v horkém květnu, celkem 465.

Od začátku roku 2019 vznikly během nehod škody za neuvěřitelných 333 463 000 Kč, které byly částečně splatné v rámci povinného ručení. Denně tak pojišťovny zaplatily alespoň část z průměrných 1 235 050 Kč.

Při porovnání se stejným obdobím v roce 2018 se údaje moc neliší. I v roce 2018 byly nejčastější příčinou dopravních nehod v kraji nepřiměřená rychlost a neposkytnutí přednosti v jízdě. Podobně je na tom i celkový počet všech dopravních nehod - za prvních devět měsíců v roce 2018 to bylo 3 801 nehod, o 124 více než letos. Škody na pomačkaném plechu však byly několikanásobně vyšší.

Statistika dopravních kolizí je neúprosná - neštěstí na silnicích se zkrátka dějí a nejčastěji za ně mohou řidiči a jejich špatná rozhodnutí. Pokud i vy často jezdíte autem, snažte se, abyste se nikdy nedostali do jejích kolonek, řiďte opatrně a dodržujte dopravní předpisy.

Zdroj statistiky: www.irozhlas.cz/nehody

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama