reklama 

Univerzita apeluje na Ondráčka, aby kvůli podvodu rezignoval na akademický titul

14.11.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1052

Poslanec Parlamentu ČR a trutnovský zastupitel Zdeněk Ondráček by neměl používat titul PhD., protože ho na Univerzitě Palackého v Olomouci získal podvodem. Známého politika k tomu dnes univerzita veřejně vyzvala, kvůli opisování v disertační práci. Podle zákona mu totiž titul odebrat nemůže, případ je už promlčený.

Univerzita apeluje na Ondráčka, aby kvůli podvodu rezignoval na akademický titul

Potvrzení o podvodu zveřejnila univerzita minulý týden. Ondráček podle kontroly v disertační práci necitoval některé použité zdroje, některé zdroje nesprávně citoval a teoretická část je kompilací dříve publikovaných poznatků.

Univerzita za to nemůže poslance nijak postihnout. Tituly smí odebírat maximálně tři roky zpětně. Ondráček práci nazvanou Násilí jako sociálně patologický jev v rodině obhájil již v roce 2011. Není ani členem akademické obce Univerzity Palackého, takže nemůže být dán podnět k projednání případu Etickou komisí rektora, ani zahájeno disciplinární řízení. Nyní ale univerzita Ondráčka vyzvala, aby přestal titul používat.

„Univerzita Palackého v Olomouci apeluje, aby držitel akademického titulu, jenž byl doložitelně získán v rozporu s etickými pravidly, rezignoval na jeho užívání a na prospěch z něj plynoucí. V tomto smyslu univerzita osloví konkrétní osobu, které se záležitost týká, byť se jedná o akt nad rámec stávajícího zákona,“ sdělila novinářům mluvčí univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Poslanec se k informacím zveřejněným univerzitou ani k výzvě pro média zatím nevyjádřil.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama