reklama 

Co žáci nevěděli o Krkonoších, to jim řekl Michal Skalka z KRNAPu

15.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 526

Do dalšího dějství vstoupil v Základní škole V Domcích v Trutnově projekt Výchova pozitivním vlivem. Mezi tamní žáky tentokrát zavítal Michal Skalka, vedoucí pracoviště ekologické výchovy ze Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Ve své přednášce, kterou školáci doslova hltali, vyprávěl o Krkonoších i z méně známého pohledu.

Co žáci nevěděli o Krkonoších, to jim řekl Michal Skalka z KRNAPu

Pokud děti dosud nevěděly, co má švýcarská čokoláda Toblerone společného s nejvyšší českou horou Sněžkou, že Krkonoše byly také špičaté stejně jako Alpy, tak nyní se to v zasvěceném výkladu dozvěděly. V hodinovém povídání o Krkonoších navíc žáci i učitelé získali informace o tom, proč jsou Krkonoše národním parkem, které ročně navštíví neuvěřitelných 12 milionů lidí. A také, kolik peněz je třeba vynaložit na pracovní aktivity Správy KRNAP.

Podle Lucie Bukové, autorky projektu, žáky překvapilo, že tetřívek obecný, což je středně velký druh hrabavého ptáka z čeledi tetřevovitých, pravděpodobně, pokud se „něco“ nestane, z Krkonoš zmizí v roce 2040. Skalka také vysvětlil, jak a proč vypadají původní krkonošské chalupy, proč je v horách kruté počasí a kam se mají návštěvníci vypravit, chtějí-li vidět morénu.

„Cíl přednášky byl splněn. Všichni odcházeli s tím, že každý z nás může Krkonoším pomoci hlavně tím, bude-li se v národním parku dodržovat pravidla. Někteří šťastlivci, kteří znali správné odpovědi na otázky přednášejícího, odcházeli s vtipným edukativním komiksem o Krkonoších. Přednáška se vešla právě do vyučovací hodiny a hodí se do vzdělávacích cílů druhého stupně,“ uvedla autorka projektu Výchova pozitivním vlivem.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Lucie Buková

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama