reklama 

Koncert Karla Gotta v Trutnově předčil očekávání, i když přijel pozdě

2.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 5704
 • komentářů 1

Včera zesnulý zpěvák a mnohonásobný zlatý slavík Karel Gott v prosinci 2002 koncertoval také v Trutnově. O "vánočním večírku" legendy české populární hudby tehdy učinil zápis do městské kroniky historik Antonín Just. Přinášíme doslovný přepis jeho ručně pořízeného záznamu. Fotografie jsou rovněž z kroniky města Trutnova.

Koncert Karla Gotta v Trutnově předčil očekávání, i když přijel pozdě


Vánoční koncert Heleny Vondráčkové a Karla Gotta

V neděli večer 1. prosince se uskutečnil v trutnovském zimním stadionu před skoro 4000 spokojenými diváky již několik měsíců předem oznámený Vánoční koncert Heleny Vondráčkové a Karla Gotta. Právě v Trutnově zahájily Hvězdy našeho pěveckého nebe svým koncertem první společné turné – Gott působí na hudební scéně už 40 let, Vondráčková skoro čtyřicet let. Koncert dobře zorganizovala úpická reklamní agentura Splav společně s městem Trutnov a HC Trutnov.

Kapacita zimního stadionu (4000 míst) byla skoro úplně využita. Kromě míst na ochozech a dalších k stání se plně využila i hrací ledová plocha – její dvě třetiny zaplnily sedačky umístěné na provizorní palubovce. Stadion byl přiměřeně vytopen a oběma umělcům při produkci zcela vyhovoval. „Karel Gott dokonce označil trutnovský koncert za jeden z nejhezčích,“ jak uvedla v Krkonošských novinách jedna z hlavních organizátorek této velmi náročné kulturní události Hana Středová z agentury Splav.

Na Vánočním koncertě přirozeně nechyběl ani trutnovský starosta Mgr. Ivan Adamec, který kupodivu časově stíhá účasti na všech kulturních akcích města. Koncert provázela řada mimořádných bezpečnostních opatření – od 14 hodin až do půlnoci. Parkování pro návštěvníky bylo zajištěno ve městě a u hotelu Patria v blízkosti zimního stadionu. Cena vstupenek se pohybovala od 400 do 600 korun. Celá akce byla i finančně hodně náročná (i riskantní – vždyť oba hlavní účinkující vidí lidé v televizi takřka denně).

Město podpořilo Vánoční koncert uvolněním 1 milionu 300 tisíc korun ze svého rozpočtu. Pevně se počítalo s úspěšností této akce – i s tím, že koncert vynese více peněz, než se do něj vložilo. „Co se vydělá navíc, půjde jako reinvestice do trutnovského hokejového klubu,“ uvedl už dříve trutnovský místostarosta Mgr. Tomáš Hendrych.

Zájem o Vánoční koncert Vondráčkové a Gotta předčil očekávání, i když byl zahájen se zpožděním způsobeným pozdním dojezdem Karla Gotta. „Ještě hodinu před plánovaným začátkem koncertu se táhnul dav nedočkavých diváků od zimního stadionu až ke krytému bazénu,“ uvádějí Krkonošské noviny. Čekání diváků vynahradili oba umělci bezchybným profesionálním výkonem i půlhodinovým přídavkem k programu. Mohutné ovace diváků jim budou připomínat jejich trutnovské vystoupení.

(pac, aju)
pavel@trutnovinky.cz

Diskuse

2.10.2019 Jitka Mazánková
Sedím tam v té 7. řadě - bylo to úžasné !

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama