reklama 

Mechanik, kadeřník, nebo lékař? Deváťáci si vybírají, kam na školu

11.10.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1349

První zásadní životní rozhodnutí mají před sebou žáci devátých tříd základních škol. Už nyní se musí rozhodnout, čím chtějí v životě být. S výběrem povolání jim má pomoci dvoudenní prezentace středních škol a místních firem. Koná se dnes a zítra v trutnovském Uffu.

Mechanik, kadeřník, nebo lékař? Deváťáci si vybírají, kam na školu

Ke studii láká deváťáky 55 středních škol a odborných učilišť. Kromě letáků a propagačních materiálů většinou poutají pozornost atraktivními ukázkami z praxe. Kadeřnice stříhají příchozí, pekaři a cukráři nabízejí pečivo a zákusky, lesníci ukazují kácení stromu na simulátoru a například studenti uměleckých škol tvoří sochy naživo přímo před lidmi.

„Chceme, aby prezentace byla co nejvíce přizpůsobena věku návštěvníků, zajímavá, poutavá a inspirativní. Mnoho vystavovatelů má připravenou interaktivní část, kde si děti mohou vyzkoušet praktické činnosti zaměřené na přiblížení jednotlivých oborů,“ říká Radek Zelenka, ředitel Krajské Hospodářské komory v Hradci Králové, která akci pořádá společně s Královéhradeckým krajem.

V Uffu se prezentuje také 22 místních firem, u kterých pak absolventi nejčastěji najdou uplatnění. „Naším cílem je představit na jednom místě nejen komplexní nabídku vzdělávacích možností, ale rovněž příležitostí pro budoucí zaměstnání,“ tvrdí Radek Zelenka.

Žáci devátých tříd mají na rozhodnutí už jen čtyři měsíce. Přihlášky na střední školu se totiž odevzdávají nejpozději v březnu.

Prezentace v Uffu je přístupná v dnes do 18 hodin, a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama